Sari la conținut

Montare Camera Marsarier


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 437
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iaca si pozele, daca mai aveti nevoie de ceva detalii va stau la dispozitie cand ma intorc din oras

Am mai gasit un film foarte explicit cu montarea camerei  

Le-am dat de capat pana la urma:  

Posted Images

Pregătirea a fost introdusă de la facelift* pe anumite piețe (RUsia, BRazilia), 5 fire în plus(R,video,rvc power,aux_in,aux _sense) în conectorul de 24pini fire care ajung în spatele mașinii.

Cum aflii? Simplu demontezi medianavul și vezi câte fire ai în conectorul de 24pini sau pui CLiP-ul pe mașină și vezi dacă medianav-ul detectează cuplarea marșarierului.

 

 

*duster ph1(generația veche fără medianav), duster ph1 facelift(generația veche cu medianav), duster ph2 (actual)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

@alexis: acelasi design are si camera incercata de mine, mai putin conectorul pt bec. Problema e ca ansamblul per total este cu 3-4 mm prea mare, iar camera loveste in plasticul cu logo-ul Duster. Poti te rog sa spui cum ai conectat camera? Cum ai facut cablarea? Multumesc!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neata,

 

Tocmai am sunat la vocea clientului sa intreb daca Dacia Duster PH2 vine cu cablaj pentru accesoriul 8201575710. Persoana cu care am vb nu prea stia exact de acest accesoriu dar din moment ce dealerul a primit informarea de la Dacia ca incepand cu Saptamana17 se poate monta o camera de origine atunci ar trebui sa existe cablaj din fabrica.

 

In orice caz, tipa s-a aratat interesata sa imi furnizeze niste informatii cat mai corecte si mi-a cerut toate datele pe care le am si m-a asigurat ca voi primi un raspuns. Astept....

 

Oricum, interactiunea mi s-a parut profi din partea ei.

Revin cu o informare catre voi.

Editat de chrysstyann
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma tem ca daca e sa fie au pus cablajul pe modelele cu sigla renault. Acolo medianav are info si despre consum si alte lucruri din uch.

 

In leaflet ul de montaj al camerei arata cum se trag cablurile... Dar sa vedem c raspunde VC.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am primit raspuns de la VC. Nici 30min nu a durat :D.

 

Tipa a facut rost de un document intern despre camera de mers inapoi. I l-am cerut pe mail dar nu poate sa mi-l trimita pt ca este confidential.

 

Din detaliile documentului, m-a informat ca cei cu Dacia Duster PH2 + MediaNAV au sigur traseul de cablu tras. Acum nu a putut sa imi spuna exact daca doar masinile Duster PH2 construite dupa Saptamana17 sau toate Duster PH2 cu MediaNAV.

 

Oricum, eu sunt sigur ca masina pe care am comandat-o va avea cablajul din fabrica.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...