Sari la conținut

Postări Recomandate

Am fost anunţat de către dealer că mi-a sosit maşina. În cazul meu s-au ţinut de cuvânt şi maşina a sosit în prima săptămână din iunie. Încă aştept validarea tichetelor.

 

Am bon comandă din 5.05.10 cu termen livrare prima săptămână din iunie. Am plătit avans 2000,- RON, plătesc 100% cash (cu ''Rabla'').

Maşina este LAUREATE 4X2 - 110CP 1,5dCI, Gri Platine, ASR-ESP, Geamuri electrice spate, Radio Cd Mp3.

Momentan aştept confirmarea tichetelor de la AFM.

Vă ţin la curent în legătură cu termenul de livrare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 415
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa un schimb de vreo 20 de e-mailuri si 3-4 convorbiri telefonice iata oferta unui dealer din Ungaria:   Duster Exception diesel 4x4 full (fara piele si culoare metalizata), plus cateva accesorii:

Prieteni, incepand de astazi mai aveti un dusterist cu "acte in regula" printre voi! Saptamana trecuta mi-a ajuns masina la dealer in Ungaria, miercuri am adus-o in tara, iar astazi am pus numerele

Dusterelul meu este pe drum 1.5dCi 110cp 4x4 Laureate + ESP, vopsea alba.

Posted Images

Salutare,

 

In sfarsit azi am ridicat Dusterul pe la ora 18.30

Primele impresii:

- husele deja ciupite si montate prost

- masina toata zoita si in interior si pe dinafara parca a fost stearsa cu carpa de vase

- am facut plinul si au intrat 48 de litri nefortat

- alarma este cu telecomanda

- este foarte silentioasa dar motorul e strans si ai senzatia ca nu trage

- troncaneau toate componentele pachetului legislativ aruncate pe la roata de rezerva

- cotiera e ok, merita 300 de lei

- senzori de parcare sunt cu afisaj si sunt ok

- masina merge impecabil si nu e nevoie de mai mult de 2500 -3000 rpm asa cum scrie si in carte la rodaj

- in manual scrie ca plecarea de pe loc cu masina goala sa se faca cu viteza a II a. nu prea inteleg de ce. si mai ales de ce nu motiveaza sfatul.

- asigurarea full casco la grup ama = 300 lei/ luna

- RCA = 414 lei/ 6 luni pe p.j.

- cam atat pentru primii 25 de km. de maine incepe sa pape kilometrii...

 

s-auzim de bine

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am trecut azi intamplator pe la dealer si am avut o surpriza neplacuta.De pe 21 iunie data fabricarii s-a ajuns la 12 iulie livrarea.1v6 benzina Laureate.Rusine lor! :(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pedrovl sa-ti stapanesti sanatos dusterul si sa te bucuri de el...noi "fraierii" care am comandat benzina mai avem de asteptat mult si bine:(...dupa cum au decurs lucrurile pana acum nu m-ar mira ca in iulie cand ar veni timpul livrarii sa ne anunte ca motorul pe benzina nu au cum sa-l omologheze si deci o sa ramanem cu buza umflata :(...yo in seara asta mai aveam putin si plangeam langa un duster 4x4 albastru exact ca al meu :(:):(

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu fiti dezamagiti cei cu termene de livrare amanate sau intarziate. am povestit pe forum cum a fost si la mine. o sa va vina mai repede. poate reusiti si voi ce am facut eu. sunt oameni care renunta sau nu mai platesc si raman masini exact ca cele comandate de voi. trebuie doar urmarit putin sistemul de catre dealer la insistentele voastre. nu cred ca benzinarele dureaza mai mult. e o chestiune de zile. si mie mi-au spus ca pana in iulie sa-mi iau gandul si iata in loc de 4 luni am stat doar 3. e o masina extrem de solicitata nu stiu daca ati vazut cu ies din tara sute de tirururi. iar noi romanasii prapaditi suntem la coada livrarilor ca deh....stranieri au mai multi bani si platesc in plus.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu fiti dezamagiti cei cu termene de livrare amanate sau intarziate. am povestit pe forum cum a fost si la mine. o sa va vina mai repede. poate reusiti si voi ce am facut eu. sunt oameni care renunta sau nu mai platesc si raman masini exact ca cele comandate de voi. trebuie doar urmarit putin sistemul de catre dealer la insistentele voastre. nu cred ca benzinarele dureaza mai mult. e o chestiune de zile. si mie mi-au spus ca pana in iulie sa-mi iau gandul si iata in loc de 4 luni am stat doar 3. e o masina extrem de solicitata nu stiu daca ati vazut cu ies din tara sute de tirururi. iar noi romanasii prapaditi suntem la coada livrarilor ca deh....stranieri au mai multi bani si platesc in plus.

multumim pentru incurajari :(...dar la benzinare 4x4 chiar e o problema, nici in tara nici in afara n-au livrat ...e posibil sa fie o problema cu motorul pentru aceste modele...oricum neseriosi...mai m-a sunat si acum vro 2 saptamani ca sa fac plata integrala pentru a nu intarzia livrarea...poate daca n-o plateam o luam mai repede :)

nu stiu cat o fi de adevarat ,dar am auzit k motorul p benzina nu se incadreaza in parametrii si e posibil sa necesite inlocuirea cu unu mai puternic, ceea ce ar insemna ca livrarile ar incepe peste cateva luni,yo sper sa nu fie asa :(. rog daca are cineva informatii despre acest lucru sa ma anunte si p mine. multumesc anticipat

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

domnilor va salut cu respect...dar...am renuntat!a fost un vis frumos....dar am primit termen 25 iulie!!!!!!!!a fost 9.05,apoi 8.06...si ieri la vocea clientului....25.07..posibil!..(nici ei nu stiu sigur!).merg la suzuki(nu e reclama!..au in stoc si pt 12oo de eur in plus am absolut tot ce vreau pe ea!).banii mei sint buni pt.oameni care stiu sa zimbeasca,sa ofere...mult mai mult!succes tuturor!multumesc pt.atentie.ultima transmisie .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...