Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 415
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dupa un schimb de vreo 20 de e-mailuri si 3-4 convorbiri telefonice iata oferta unui dealer din Ungaria:   Duster Exception diesel 4x4 full (fara piele si culoare metalizata), plus cateva accesorii:

Prieteni, incepand de astazi mai aveti un dusterist cu "acte in regula" printre voi! Saptamana trecuta mi-a ajuns masina la dealer in Ungaria, miercuri am adus-o in tara, iar astazi am pus numerele

Dusterelul meu este pe drum 1.5dCi 110cp 4x4 Laureate + ESP, vopsea alba.

Posted Images

SALUTARE la toti actualii sau viitorii posesori de Duster !

Dupa ce am avut 2 Logan (dci 65 cp si mpi 90 cp) iar acum merg cu un 1,2 16v pana imi soseste Dusterul, am comandat, in urma cu o luna dupa ce l-am vizionat la Geneva la salonul auto, pe cel mai accesorizat dintre ele, respectiv dci, 4x4 laureate 110 cp + ceva accesorii. Avand peste 120.000 de km doar cu Loganuri pot sa spun ca desi este o masina simpla si fara pretentii este de departe (in orice varianta) CEA MAI REZISTENTA si mai robusta masina de pe piata din Romania iar raportul calitate/pret este chiar imbatabil. Din acest motiv, pentru ca imi doresc sa trec mai usor peste infectele noastre drumuri si pentru ca inca nu-mi permit un SUV cu pretentii, am ales sper bine noul produs al Daciei - DUSTER. Dupa un drive test in care am supus un Duster 4x4 la cazne destul de greu de inchipuit (vezi si pe youtube Duster in apa ca exemplu) masina m-a convins.

Am insa o MARE PROBLEMA: - am platit avansul de 5000 lei cerut de dealer dar nici pana acum desi sunt primul care a comandat 4x4(in orasul meu) nu am o confirmare asupra datei de livrare. La inceput mi s-a promis mai - iunie. Mi-am programat concediul in iulie sperand ca voi pleca cu Dusterul. Acum mi se spune august sau chiar septembrie ! Am scris oficial la uzina dar nu am primit nici un raspuns.Voi cei care cititi cum ati proceda in locul meu? Astept cu interes parerile voastre pentru ca imi e greu sa iau o hotarare in tara asta mizerabila unde prioritate au altii (vezi 68000 de comenzi in Germania, Franta s.a.)doar pentru ca platesc mai mult.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit pe forum pedrovl!

Ma bucur ca in sfarsit a comandat cineva un Duster insa imi pare rau sa aud ca te duc cu vorba referitor la livrare. Din cate am citit si prin forumurile din Franta au si ei aceasi problema, nu se respecta data de livrare, intarzieri de pana la 1 luna - 1 luna si jumatate. Din pacate nu stiu ce ai putea face. Ai vreun document in care se specifica data de livrare? poate asa ai putea sa ii fortezi cu o sesizare la OPC...

,deasemenea incearca la Vocea Clientului.

 

Din cate am auzit la dealerii din Bucuresti livrarea unui Duster 4x4 dCi dureaza cam 1 luna - 1luna jumatate. Eventual sa transferi comanda ta la un dealer din Bucuresti, o spaga mica, incearca variante.

 

Apropos, de unde esti?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.....Am insa o MARE PROBLEMA: - am platit avansul de 5000 lei cerut de dealer dar nici pana acum desi sunt primul care a comandat 4x4(in orasul meu) nu am o confirmare asupra datei de livrare. La inceput mi s-a promis mai - iunie. Mi-am programat concediul in iulie sperand ca voi pleca cu Dusterul. Acum mi se spune august sau chiar septembrie ! Am scris oficial la uzina dar nu am primit nici un raspuns.Voi cei care cititi cum ati proceda in locul meu? Astept cu interes parerile voastre pentru ca imi e greu sa iau o hotarare in tara asta mizerabila unde prioritate au altii (vezi 68000 de comenzi in Germania, Franta s.a.)doar pentru ca platesc mai mult.

Salutare.

Imi pare rau pentru situatia in care est isi probabil sunt multi altii ca tine. Cred ca nu se asteptau la atat de multe comenzi pentru varianta de top, insa cel mai bine bine ar fi sa incerci cu o reclamatie scrisa facuta atat la dealer, uzina, OPC local si ANPC Bucuresti daca ai un contrac sau antecontract ferm cu ei in care se specifica data de livrare. Daca reusesti sa faci rost si de adresele de email (ca sa mearga treaba mai repede) poti utiliza cu succes aceasta modalitate de exprimare a nemultumirii. Eventual poti solicita si daune pentru intarziere care se pot concretiza in cateva accesorii. :D Termenul de solutionarea ar trebui sa fie maxim 15 zile lucratoare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(.....) Dupa un drive test in care am supus un Duster 4x4 la cazne destul de greu de inchipuit (vezi si pe youtube Duster in apa ca exemplu) masina m-a convins. (....)

Si daca tot ai facut ceva filmulete la test posteaza-le si tu pe topicul unde-se-poate-face-un-test-drive-off-road-cu-duster-4x4-t79.html pentru a se bucura lumea de ele (eventual cu cateva comentarii :D ) :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...