Sari la conținut

Dacia Duster 4X2 1.6 16V 105 CP


Postări Recomandate

La 3000 km, pot spune ca consumul mixt de benzina este 8l/100km, consum facut la pompa (consum real). Eu cred ca acest consum o sa mai scada vara. Mai am un Logan 1,4 care vara imi consuma 6,0l/100km, acuma si el consuma 7,5l/100km... Mi-au montat si presurile de noroi fata, asa ca deocamdata am cam finalizat cu dotarile optionale. :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 28
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am montat DRL Philips cu 4 leduri pe masina, consumul este peste 7 l/100km (7,2 - 7,6) la acei 40.000 km, maine merg la a II-a revizie. Multumit de masinuta, pentru ce-mi trebue mie este ok.

Nu prea sunt probleme legate de motor. Doar daca ai ghinion sa apara la tine ceva (se poate intampla insa in cazul oricarei masini). In general, motoarele astea sunt destul de vechi (si simple) pentr

Posted Images

Părerea mea: Dacă se cunosc şi se repsectă limitele atelajului, posesorul va fi foarte mulţumit. Mai din toate punctele de vedere. Când sunam la Vocea Clientului şi îmi repetau chestia asta, o consideram o găselniţă…acum, pe zi ce trece, folosind atelajul, realizez că totuşi aveau dreptate.

Personal găsesc destule motive de satisfacţie în utilizarea sa…şi când luasem berlina cochetam cu ideea unui Aro 10.4 sau Aro 11.4…Aşa că alegerea de anul trecut a fost destul de uşoară.

Mulţi kilometri plini de bucurii!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Intrebare pentru posesorii 4x2 benzina, cate rpm aveti in viteza a 5-a la 100km/h? Ca am o nedumerire, pe site la Dacia au schimbat cutia cred nu mai sant rapoartele de anul trecut ;). Potrivit lor in viteza a 5-a la 3000rpm ai aprox 111km/h asta ar insemna cam 115 pe bord. La 4x4 ai 96km/h la 3000rpm ;)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare pentru posesorii 4x2 benzina, cate rpm aveti in viteza a 5-a la 100km/h? Ca am o nedumerire, pe site la Dacia au schimbat cutia cred nu mai sant rapoartele de anul trecut :). Potrivit lor in viteza a 5-a la 3000rpm ai aprox 111km/h asta ar insemna cam 115 pe bord. La 4x4 ai 96km/h la 3000rpm :)

Eu am la 3000 rpm, aproximativ 97 km/h si un consum care se mentine putin sub 8l/100km

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...