Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 46
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut tuturor,   Asa cum v-am povestit la IND dorim sa organizam o actiune umanitara de Paste impreuna cu voi - forumduster.ro si Asociatia Club Duster   Am stabilit perioada de desfasurare : 27-2

am negociat cu primarul din Odaile - putem sa facem un gratar acolo la scoala ...   iar in colti sunt doar 4 sate - dar sunt mai multe catune unde pentru a ajunge e posibil sa fie un pic de ...

Ce bine ca e in martie activitatea. Sigur vin sa va ajut si de data asta sper sa pot sa stau tot weekendul.

pentru ca am aflat ca sunt 3 magazine Carrefour in Buzau -

 

iata adresa de intalnire: Bulevardul Unirii nr 232 - Buzau

 

Asta e. Se pare ca noi ne vom strange in parcare la Kauflandul din spate sa nu intram in parcarea subterana pana nu vom sti exact de unde incarcam. Vom lua produsele de la intrarea de marfa cum am facut si de craciun?

 

Din ce zice google, se pare ca celelalte 2 carrefour-uri sunt market-uri, asta fiind singurul hypermarket.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o mare parte din produse - vor fi deja pregatite ( asa ni s-a zis) noi doar va trebuii sa le platim si incarca in masini

 

nu a fost discutata partea cu incarcatul - vom discuta la locul " faptei" cu cel care ne va ajuta.

 

noi vom parca in parcarea subterana a magazinului.

Editat de Duster 4X4 Everyone
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar fi bine sa cumparati de la producatori sau magazine mici. Asa, banii ajung la multinationale. E doar o idee

 

CristiZ - ne-am gandit si noi la varianta de a achizitiona cat din alte parti la preturi mai mici si eventual de la producatori dar ne lovin de cateva probleme -

  1. avem nevoie de un volum mare de produse ( vorbim de cifre gen 300 - 500-600 bucati)
  2. timpul - ca sa gaseti la magazine mici - sau producatori - necesita foarte mult timp pentru a gasi discuta inchei contract ( daca e cazul) si partea de organiare
  3. recuperatul produselor necestia foarte mult timp si nervi
  4. am contactata producatori de diverse alimente dar la majoritatea nu am primit un raspuns pozitiv ( producatori si mari dar mai mici locali) - raspunsurile pozitive au venit doar de la cei care sunt pe af

Toate produsele care le achizitionam sunt produse romanesti ( ulei, faina, malai, paste, etc )

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...