Sari la conținut

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 543
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

La Duster dec 2022 microfonul se afla deasupra parasolarului  , chiar daca in manual scrie ca e la oglinda ,la oglinda a ramas doar senzorul de temperatura .

Ai mare grijă  cu MN4, nu există ceva aşa simplu ca totalcommader, Recomandarea este să mergi la cineva cunoscut ( sau măcar de încredere ) adică să stie ce are de făcut,... Vorbim de linux, sw 9

@foxbat@MephystoEscobar Da au aparut cele de la iGO Navteq HERE 2021.Q2 si respectam regulamentul. Informatii mai multe in privat.  

Posted Images

Am vazut ca la renault logan si sandero, in Brazilia cel putin, au acelasi media nav ca la noi, doar ca softul pare putin mai destept : afiseza temperatura exterioara pe el si vede tot felul de date de la motor : gen consum si mod de conducere.

Ce e interesant este ca nu vorbim de r-link de pe clio/ captur ci exact de medianav.

 

Acum, problema se pune daca el e conectat la uch ca sa aiba datele respective si nu le afiseaza din soft sau la dacia nu are nicio conexiune la uch.

post-2671-0-57000800-1422742500_thumb.jpg

post-2671-0-84294900-1422742512_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a discutat acest aspect pe forumuri din strainatate si concluzia a fost ca ne lipseste un calculator confort(sau clima) de unde sa isi ia Madianavul informatiile.

Eu am activat acele functii insa la temperatura afiseaza -- iar la eco nu imi zice nimic.

Acel calculator de confort se regaseste pe unele modele renault si costa cca 100e.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si el se poate monta pur si simplu asa? Adica nu mi se pare un capat de tara 100€, dar e compatibil direct?

In video pe care l - am vazut, cu loganul de brazilia nu aveau clima automata toate exemplarele testate. Ar trebui vazut pe renault duster daca medianav are functiile respective.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am sa pun poze cu functiile active insa fara valori.

Din ce am citit,s-a considerat cam mult 100e pt niste informatii deja prezente. Desigur, si mie mi-ar placea sa am temperatura macar pe medianav, mai la indemana si CB sa ramana pentru alte informatii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit pe youtube cum se intra in meniul de " service" si aici se poate activa modul eco, temperatura etc etc. Din ce zicea neamtul cu video , la dacia medianav nu este conectat la can-bus, asta fiind motivul pt care de geaba activezi functiile respective pt ca nu are de unde sa ia datele. Sunt o gramada de optiuni care se pot activa din ce am vazut.

 

Nu am testat la mine pe masina dar omul zicea ca in meniul rrspectiv de intra prin oprirea medianav pana afiseaza ceasul apoi se apasa plus, minus si se insereaza un stick chiar si gol.

post-2671-0-87817000-1422779353_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak changed the title to Medianav radio dab
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...