Sari la conținut

Dacia Duster vs. Suzuki


Postări Recomandate

Pai daca comparam cu un vitara 2wd,  echipare passion.. care este cel putin la echiparea capturului...este doar 15000 euro...fara rabla sau alte reduceri.

Este o "mica diferenta" dar in favoarea Vitarei.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 36
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tot din...     s-a testat sistemul 4 x 4 prin introducerea unor suporti cu role sub roti, astfel s-a simulat alunecare unei roti, a doua roti de pe o punte sau a doua roti in diagonala. Testul

pe mine asta m-a convins sa iau Duster  

Detin Duster-ul 1.5 Confort de câteva zile; am condus Vitara diesel in drive test si ma orientasem initial la Vitara. Pot sa spun ca motorul ei este mai aspru dar mai zgomotos, mai asezata pe strada,

Din punctul meu de vedere nu Sandero intra aici la comparatie ci Logan MCV Stepway care este demential.

Bate orice 4x2 existent pe piata la sub 20k fara dubii.

Editat de daktery
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci cum sa comparam Duster cu Vitara??? Diferenta este ff mare! Singura comparatie sa zicem ca ar fi la pret...dar nici acolo ca 1.5 dci de la Renault nu o da il poti compara cu 1.6 aspirat....

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite o comparatie sper eu cat se poate de elocventa

- duster/prestige/1.6Sce/4x2 cu toate optionalele bifate aferentei echiparii prestige costa 16500 euro.

- Vitara/Spirit/1.6VVT/4x2 nu exista optionale in plus la vitara costa 17000 euro.

Asta mi se pare o comparatie cinstita din punctul meu de vedere...cele 2 masini sunt simtitor egale.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...