Sari la conținut

Dacia Duster vs. Suzuki


Postări Recomandate

M_am dat cu Vitara, am Duster din 2017 benzina Black touch 1.6 sce, am facut drive test cu noul Duster nu mai exista termen de comparatie...Dusterul este net superior ....Acum Suzuki ar trebui sa faca ceva sa tina pasul...este parerea mea

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 36
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tot din...     s-a testat sistemul 4 x 4 prin introducerea unor suporti cu role sub roti, astfel s-a simulat alunecare unei roti, a doua roti de pe o punte sau a doua roti in diagonala. Testul

pe mine asta m-a convins sa iau Duster  

Detin Duster-ul 1.5 Confort de câteva zile; am condus Vitara diesel in drive test si ma orientasem initial la Vitara. Pot sa spun ca motorul ei este mai aspru dar mai zgomotos, mai asezata pe strada,

Parerea mea e că dacă îmi luam Vitara as fi făcut o greșeală. Insa poate sunt oameni care pun mai mult accent pe clima și nu le pasa de răspunsul la kickdown.  Pentru aceia să își ia Duster ar fi o greșeală. Consider că un review, și cu atât mai mult un comparativ , ar trebui sa informeze cat mai obiectiv nu subiectiv , adică îți spui opinia subiectiva că doar nu ai aparate de măsură nici laborator, insa concluzia o trage fiecare. Să spui nu îți lua Vitara că e depășit, ar fi cred o greșeală. Să spui că la cutare și cutare aspect este sub Duster aici nu cred că este o greșeală

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca in ansamblu Duster este peste Vitara (mai ales la 4x4) dar probabil Duster este sub Tiguan (mai ales la 4x2) - evident aici si pretul este mult mai mic la Dacia

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Detin Duster-ul 1.5 Confort de câteva zile; am condus Vitara diesel in drive test si ma orientasem initial la Vitara. Pot sa spun ca motorul ei este mai aspru dar mai zgomotos, mai asezata pe strada, caroseria are tabla mai groasă. Am ales Duster pentru pretul mai mic, este mai spatios si mai confortabil, mai economic si area garda la sol mai mare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Nimeni nu neaga ca sunt + si - de ambele parti....Vitara si duster sunt concurenti foarte apropiati. Dar daca totusi facem comparatii haideti sa comparam mere cu mere...nu poti sa zici ca duster este mai sprinden ca vitara....cand comparam un motor turbo cu unul aspirat este incorect sa faci asemenea comparatie,parerea mea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveți dreptate sunt diferențe însă tocmai aceste diferențe sunt bine de știut pentru cei ce vor să își achiziționeze o mașină au 17.000 19.000 de euro și au cele două autoturisme pe masa de opțiuni. Pe forumuri dacă stăm să căutăm vedem opinii contrare ale posesorilor acestor mărci asta în condițiile în care întradevăr una este mai mică cu motor aspirat are clima cu plastic mai dur mai slab insonorizata arată mai bine cealaltă este mai mare turbo suspensii mai bune. Noi într-un review sau comparativ exact asta trebuie să facem să evidențiem plusurile și minusurile ce se pot achiziționa cu anumită sumă de bani. Cel ce dă banul nu are decât un test drive de maxim 5 minute eventual dealerii la distanta maricica de casa de multe ori renunță la a se duce in test sau mașină de test este foarte diferită că motorizare și echipare de ceea ce vrea. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...