Sari la conținut

Dacia Duster vs. Suzuki


Postări Recomandate

Buna ziua : Am facut azi un test drive cu suzuki vitara spirit 19.000 pret 1.6 benzina si iata cu ce impresii am ramas

Minusuri: mai ingust in habitaclu, portbagaj mai inalt dar mult mai mic la spatiul podelei, nu am vazut  roata de rezerva, este mult mai lent la apasarea pedalei de acceleratie, ajunge mult mai greu sa traga, buzunare pe portiere ceva mai mici, nu ai cup holdere pentru pasagerii din spate nu am vazut priza pentru acestia dar e posibil ca asta sa imi fi zburat si totusi sa fie acolo. Joystickul de reglare a oglinzilor merge mai greut , oglinzile ceva mai mici fara mijloace de ancorare in portbagaj, plasticele de interior mai aspre, lipsa cotierei, torpedou ceva mai mic lipsa sertarasului de sub scaun, retinere in fata poate ceva mai buna.

Plusuri: Mai inchegat jante aluminiu, roti pe 17 inchi, plafonul interior mai bine prins, pe portiere exista si material textil, tapioterie piele volan imbracat in piele geamuri cu folie, cup holdere mai bine pozitionate pentru cei din fata , clima cu putere de racire muult mai buna sistemul multimedia arata mult mai bine glossy si rezolutie muuult mai buna

Per total depinde ce vrei, nu gresesti cu nici unul din ele

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 36
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Tot din...     s-a testat sistemul 4 x 4 prin introducerea unor suporti cu role sub roti, astfel s-a simulat alunecare unei roti, a doua roti de pe o punte sau a doua roti in diagonala. Testul

pe mine asta m-a convins sa iau Duster  

Detin Duster-ul 1.5 Confort de câteva zile; am condus Vitara diesel in drive test si ma orientasem initial la Vitara. Pot sa spun ca motorul ei este mai aspru dar mai zgomotos, mai asezata pe strada,

Salutare,

Am avut si eu de ales intre Duster ce ai tu in semnatura...si vitara spirit descrisa de tine....eu m-am indreptat catre vitara din 3 motive:

1. Politica dacia de a vinde masini

2. Dotarile la un Spirit sunt mai interesante decat Prestige la dacia..care nici macar nu are motor benzina.

3.Pt mine care nu suport motoarele diesel....nu am voie sa primesc masina dotata?

Editat de daktery
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact de asta am făcut comparația între spirit și confort. La Dacia, daca vrei sa mai dai bani, pe opțiuni gen prestige nu ai posibilitatea asta. Deci opțiuni Suzuki versus putere și funcționalitate Dacia... Depinde la ce nu ești dispus să renunți sau ce vrei neaparat

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@daktery : Ai foarte mare dreptate in ce spui..  pe mine personal ma deranjeaza cel mai tare punctele 2 si 3 .. cum naiba ca in anul 2018 in care toata lumea vorbeste despre limitarea utilizarii motoarelor diesel in orase, Dacia sa ofere doar pe Diesel o masina dotata la un nivel cu concurenta si pe care as da banii impacat. Versiunea de echipare Comfort ofera prea putin pentru mine si am decis sa mai astept ceva timp varianta Prestige pe benzina.  Combinatia suprema pentru mine ar fi Prestige cu motorul nou 1.3 tce :) dar cei de la Dacia nu se grabesc nici macar sa o anunte oficial..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lăsând gluma la o parte, mașina nu îmi aparține. Deci am considerat de bun simt sa nu ii pun omului Nr  internet. Cred că trebuia să pun frunza și pe b, dar o veni toamna?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...