Sari la conținut

Vlad

Anvelopele cu care este masina echipata din fabrica

Postări Recomandate

@Stef13 Da erau reci si apropo si la mine scrie pe acea placuta 2,1,iar dedesubt ceva cu 160 km/h! Eu am bagat 2 bar pentru ca asa scria pe un site dacia si pe urma dupa ce am vazut si ce scrie pe placuta,am spus sa aleg varianta de mijloc 2,0...adica nici cum am avut 1,8 si nici 2,2!

@stanicad La 1,8 cat am avut eu in ele,aratau fix ca acelea din desenul care este in carte si inscriptionate asa nu!Adevarul e ca este mare diferenta intre 1,8 si 2,2 atunci cand mergi pe drumuri cu denivelari.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On-topic.

Pare-mi-se ca au revenit la Michelin. Am vazut ieri in showroom un Duster 4x2, 1,2 tce, care avea anvelope Michelin made in Italy DOT 0117.

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiu de Michelin-urile italienesti dar sicenr nici cu Continental-urile de la TM nu ti-e chiar rusine...

Pe mine sincer m-a impresionat @ddalcu la IND XI cum s-a bagat cu gumele stock prin toate noroaiele si prin nisip - si a iesit onorabil din multe... nu ca-mi pare rau de Viking-urile ce mi le-am luat pt iarna sau de BGF AT KO2uri, dar am decis sa pastrez si astea cu care mi-au dat masina, ca gume de strada pt vara. Macar pana le uzez suficient incat sa ma uit ce altceva mi s-ar potrivi (stiu ca pare ciudat sa ai 3 seturi de roti dar nah... io unul am garaj, remorca, cric "crocodil", cheie de roti dinamometrica, bere rece pt prieteni :D rezolv schimburile destul de usor).

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Salutare, 

Dusterul meu 2017 a venit cu anvelope Michelin Latitude Tour HP M+S DOT august 2017.

Reprezentantul de la Serus mi-a zis ca vine cu anvelope all-season. Marcajul de la anvelope reflecta ce a zis Serus. Pe site-ul Michelin, aceste anvelope sunt prezentate ca fiind de vara.

Sunt total nelamurit.

Partajează acest post

Link spre post

Atata timp cat apare pe ele literele M+S (mud and snow = noroi si zapada),sunt anvelope all-season.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post

Michelin Latitude Tour HP M+S sunt allseason si merg citez dealerul ''prima iarna sunt ok''deci poti merge linistit cu ele vara dar la iarna poate iti iei dedicate de iarna.

Editat de Caphonne

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.