Sari la conținut

Ce e bun si ce se poate imbunatati la Dacia Duster?

Postări Recomandate

Daca discutam acum despre calitatea unor componente... stiu ca nimeni nu are rabdare sa se rezolve o problema si... doreste ca problema sa fie rezolvata IERI dar mai stiu si ca Producatorul Dacia vine si acum cu OTS-uri pentru masini fabricate in 2010 pentru subiecte de care noi nici macar n-avem habar... si unele sunt destul de grave.

Nu putem avea nici o asteptare de la Dacia atata timp cat dau "cu flit" clientilor cu probleme la VC si la garantie, iar "prietenii" din Dacia iti spun pe FB ca indicatorul de combustibil la PH2 nu are nici o problema si esti tu retardat pentru ca nu stii sa faci plinul si bagi mai mult de 50l in rezervor. Asta e adevarul din pacate.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 190
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Bai fratilor, când citesc expresii de genul: " chiar nu puteau sa pună un capacel acolo?" imi vine rau )) Cand am luat decizia de a schimba masina am gandit asa: vreau un diesel cu garda mare la sol

Ce e bun: - design-ul general al masinii - motorizarea 1,5 DCI - pretul   ce se poate imbunatati la Dacia Duste: - grupul de indicatoare din bord spre digitizare eventual ecran led, mai multe in

Da', uneori stirile sunt bune (ca aflii info utile de pe drumul tau). Eu ma intreb cum te poate enerva (vizual) o antena lunga in timp ce mergi cu masina prin afara localitatilor...? Sau mai bine zis

Posted Images

quote:

@Dusty2010, este tipic romanesc pentru ca traim in romania, intre romani. Stiu ce inseamna "marketing", da' mai inseamna si satisfacerea clientului chiar daca de fapt il aburesti, nu-i dai nimic concret. Hai sa zic "PR", sa fiu mai exact. N-o zic cu nervi, masina mea, PH1, merge ok si ce nu-mi place mie la ea nu sunt chestii grave care sa ma impiedice sa o folosesc si ce nu-mi place la ea....in fine, am trecut peste si vad eu cum ma rezolv. Dar uite ca ai pe utilizatori, dezamagiti de PH2, cu reale probleme si nu pot crede in solutionarea problemelor doar pt. ca vin (d-abea acum) niste domni la dialog (sau ce-o fi el) cu reprezentanti ai unui care atrage sau va atrage majoritatea utilizatorilor de Duster. Astea sunt povesti, mai povestim de masina, mai zicem ce intentii avem, mai zicem ca nu se poate aia aia si aia ca costuri in plus, mai notam intr-un carnetzel sugestiile cumparatorilor, mai mancam un piscot, mai ne miram si noi de cat de buna este masina si ce fac utilizatorii de pe cu ea si toate astea la un pretz atat de mic, si p-orma promitem ca mai vedem ce facem cu softu ala si la revedere drum bun,raman toate la fel, vocea clientului nu stiu ce, nu schimbati montati nimic in / la masina ca se pierde garantia, accesorii scumpe, domne am verificato si nare nimica, asa face toate, cinci puncte pe sonda, conform dacia. Punem pariu pe niste beri :)

mare dreptate avea colegu' Negura mai sus..

Editat de capone
Link spre post

Daca discutam acum despre calitatea unor componente... stiu ca nimeni nu are rabdare sa se rezolve o problema si... doreste ca problema sa fie rezolvata IERI dar mai stiu si ca Producatorul Dacia vine si acum cu OTS-uri pentru masini fabricate in 2010 pentru subiecte de care noi nici macar n-avem habar... si unele sunt destul de grave.

Daniel,

Te rugam sa deschizi un topic cu OTS-uri pentru ca cei interesati sa-si poata intretine masina corespunzator. Eu vreau sa o fac, chiar daca asta presupune costuri suplimentare pentru mine, masina ne mai fiind in garantie, cu atat mai mult cu cat este vorba si despre aspecte serioase/grave.

Link spre post

@@ayrts, nu am eu aceste informatii cu ce OTS-uri se fac pe ce masina... (daca lucram in sistem poate ca stiam...). Eu mai aflu din cand in cand despre cate un OTS...

Fiecare proprietar de Dacia (nu numai la Duster se aplica), atunci cand merge la o interventie pentru masina proprie intr-un Service autorizat, poate afla daca are OTS pe masina lui instantaneu. Se aprinde un martor in calculatorul celor de la Receptie in momentul in care este introdus codul VIN al masinii.

Link spre post

Buna ziua,

Nici eu nu pot spune ca sunt super multumit de masina mea, deorece mai sunt mici probleme nerezolvate, dar in ce priveste promptitudinea vocii clientului si a uzinei legat de problemele mai grave pe care le-am avut nu am decat cuvinte de lauda.

Am inlocuit sonda litrometrica si tabloul de bord pe garantie , evident dupa ceva teste ale reprezentantului dacia + alte cateva piese, dar cel mai tare lucru cu care am fost rezolvat a fost computerul de abs ( pentru care cei drept am facut sesizari timp de 2 ani de zile ) , computer care a fost inlocuit pe banii dacia la 5 zile dupa ce masina a iesit din garantie.

Am demonstrat ca am facut aceasta sesizare in decursul timpului si cei de la uzina au decis inlocuirea respectivei piese.

Parerea mea ca daca insisti si incerci sa argumentezi si sa ceri o verificare mai amanuntita a unei probleme , se va rezolva.

Link spre post
  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Sper ca nu sunt offtopic, dar nu am gasit unde sa postez: vreau sa-mi montez plafoniera pt locurile din spate, si nu vreau sa trag fire inadite la cea din fata, am inteles ca se potriveste cablajul/panglica de Megane II, dar si asta are si o multime de mufe/senzori pe ea, stie cineva exact? Sau se poate comanda de undeva de Duster facelift?

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...