Sari la conținut

My Duster - White 4x4, 110HP, diesel


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 202
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe transalpina (e inchisa si necuratata de zapada) cativa km:  

Mi-am pus si eu carlig. Cateva poze inainte, in timpul si dupa montaj  

In sfarsit am si eu propriul Duster!   Masina e luata second, dar arata si merge foarte bine. Am luat-o de la un om care a avut grija de ea ca la carte ( poate mai mult). Multumesc!   Pentru incep

Posted Images

Aşa cum au putut proiecta proiectoarele de ceaţă să nu intre apa-n ele, ar putea proiecta şi 2 amărâte de lămpi de ceaţă.

 

Care proiectoare, ca in al meu de pe dreapta am avut si noroi?!? :hmm:

Tre sa ajung la service sa il schimb ca a ruginit oglinda.

Editat de 77Dan
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@crazywolf: "becurile" alea sunt suficiente ca putere. Singura obiectie o am legat de amplasarea pe carlig: se va murdari grav cu noroi/apa si ce mai stropeste de la roti, si al 2lea lucru, fiind amplasat atasat atat de jos in spate, exista riscul sa-l lasi in urma (agatat de vreo creanga, sau intr-un mal de pamant).... acuma depinde si pe unde mergi cu masina, poate nu-l pierzi asa usor, pe asfalt nu are treaba daca-l pui acolo, in schimb ramane valabila problema cu murdaritul.

Editat de kidu79
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de 6x3w,dr dumi eu nu-s prea fashion-ist :blush: . de fapt gresesc,mie nu-mi place rosul tipator al stopurilor asa ca le-am asortat nitelus,lipind o folie oracal peste ele,asa s-o nimerit drl-urile alea mai albastrui,daca prind ceva mai albe le schimb.Kidu. nu bag dusterul la offroad si oricum primul care ar atinge solul e carligul,de stropit se stropeste si daca-l pui deasupra lunetei.Alta solutie mai buna nu intrevad

Editat de crazywolf
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...

E o alternativa solida si daca vrei sa fie permanent pe masina e ok. Eu insa nu o aplic. Imi place pe cat posibil, masina sa arate "standard" si diversele imbunatatiri sa fie protejate in interior sau sa para ca "din fabrica" :) .

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...