Sari la conținut

Resetare martor schimb ulei


Postări Recomandate

Când resetezi intervalul până la revizie, km totali se scriu în injecție și cum ai doar 4 câmpuri de istoric(de ex; 1 la 20000km, 2 la 35000km, 3 la 50000km , 4 la x - care pot fi citite cu derelek-ul) e bine să nu te joci

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 8 months later...
  • Răspunsuri 47
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Instructiunile sunt prezente si in manualul masinii, la capitolul mentenanta schimb ulei   La pasul 3 sunt necesare doar 3 apasari de pedala

Tii minte cand ai facut ultimul schimb de ulei, si peste 15.000 il schimbi din nou

Am incercat sa caut in forum ceva legat de acest subiect dar nu am gasit, asa ca postez eu. Am aflat de la un inginer din service cum poti reseta martorul de schimb ulei fara sa cuplezi masina la t

Duster dci 4x4 110cp din 2011.

Pe 23 mai am facut o revizie (circa 168 000km), si evident au schimbat uleiul.

Azi - 27 mai (deci dupa 4 zile) mi s-a aprins si mie becul buclucas de schimb ulei.

Am cautat pe net si am facut resetarea cu pedalele....singura deosebire este ca la mine s-a stins dupa 12 pedale de frana...

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...
  • 1 year later...

La mine s-a aprins stând in garaj si nu am decat 550 de km din care vre-o 400 km mers continuu. Nu reusesc sa resetez fara schimb de ulei. Frana nu e apasabila....doar foarte putin.

Editat de Smg
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...
La 26.08.2016 la 11:44, CristianR a spus:

Cum pot face resetarea pentru 1,5 dci PH2??. Nu am bec, am afisat pe display cheia si intervalul ramas pana la revizie.Multumesc.

si eu la fel am. nu merge cum scrie in cartea tehnica trebuie tester si resetat altfel nicio sansa.

am incercat toate metodele ce le am gasit dar nu e reseteaza, singura solutie testerul

am cautat pe net sa cumpar un tester compatibil e 1100 lei asa ca ramane reprezentanta singura solutie

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

Buna .

Recent am cumparat un Duster SH din 2017 1.5 DCI 80 KW 109 cp 4x4 . Masina indica pe odometru 79 xxx kilometrii           (dupa raportul car vertical pare sa fie ok) , asa ca m-am apucat, am cumparat ulei si filtre si le am schimbat acasa toate filtrele si uleiul. Dupa ce am terminat treaba ,ma bag in masina sa resetez Km pina la urmatoarea revizie . Spre marea mea surprindere am constatat ca la mine lipseste afisajul cu cheita . Oare cum se poate reactiva acest meniu ?

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...