Sari la conținut

Sistemul de monitorizare a presiunii din pneuri pe modelele Dacia?


Postări Recomandate

  • 4 months later...
  • Răspunsuri 177
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Hmm,nu as baga mana in foc ca s cei mai priceputi

În principiu ar trebui să stie să învete un nou set ,dar pentru evitarea bătăilor de cap faci poze la senzorii noi (etichetă) și incearcă să notezi și pozitia lor pe mașina - te ajută o învațare forta

De doua ori mi s-a aprins si de fiecare data pe buna dreptate. Nu are nimic martorul, verificati-va mai bine presiunea din roti si o sa vedeti ca nu da gres.

Posted Images

Salutare. 

Am un duster1. 5 4x4 model 2015. Când am dat jos rotile de vară cu senzori în iarna, am uitat sa le marchez. Acum vreau sa le pun din nou pe cele de vara. Întrebarea mea este dpdv senzori presiune, TB respectata vreo ordine (în grupul Renault sunt valve colorate și pe ușa e schema montării lor pentru ca sistemul sa indice exact). Nu am manualul, așadar aștept un răspuns. Merci. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 months later...

Buna ziua,

mi-am luat separat un set  de jante cu senzori noi pentru anvelopele de iarna. Stiu ca senzorii trebuie "invatati" ,am mai facut aceasta operatiune in reprezentanta.

Daca pun acum rotile noi, la primavara va trebui sa merg din nou sa imi "invete" senzorii? sau masina poate memora pana la 8 senzori ( jante vara/ jante iarna)?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 weeks later...

Azi am fost la reprezentanta sa pun rotile de iarna.

M-au sunat sa imi zica ca nu pot citi senzorii (noi, originali cumparati de la colegul de pe forum) 

Este posibil sa nu  fi mers deoarece aveam rotile de vara in portbagaj si sa fie problema la citire/imperechere? :D

Am mai facut aceasta operatiune la ei acum vreo 2 ani tot cu senzori cumparati de la acelasi coleg si nu au fost probleme.

Are cineva vreo solutie? 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...