Sari la conținut

Postări Recomandate

Știu si o sa am eu ac si de cojocul ESP-ului cândva cumva.

 

Trimis de pe al meu Huawei P8 Lite folosind Tapatalk.

Asa aveam si eu la cotetul ala de Smart ForTwo - Tractiune spate si ESP cuplat permanent, fara buton - Moartea pasiunii iarna.. Dar, cu putin research, am "construit" un buton de ESP dintr-o agrafa, McGyver style asa, care bagata cu precizie intre 2 pini ai mufei OBD, dezactiva ESP-ul.

Daca tii neaparat, poate gasesti si la Duster un exploit de genul. Poate @t0rquemada sa stie ceva...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 40
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Vad multe Dustere in trafic in Timisoara, si mi-ar placea sa ne salutam intre noi colegii. Asa ca hai sa luam modelul altora si sa facem un recensamant local.   Incep eu:   TM-99-GMR Duster PH2

TM 20 KJL ph 1 4x4 benzinar albastru marin + noroi + zgarieturi

Pot si eu sa scriu acum pe topicul acesta azi am primit numerele!   TM xx FWD PH1 4x4 diesel alb   @DonQuijote, cred ca te-am vazut azi dimineata pe Martirilor sau prin zona aceea cu Profi, eu

Posted Images

Asa aveam si eu la cotetul ala de Smart ForTwo - Tractiune spate si ESP cuplat permanent, fara buton - Moartea pasiunii iarna.. Dar, cu putin research, am "construit" un buton de ESP dintr-o agrafa, McGyver style asa, care bagata cu precizie intre 2 pini ai mufei OBD, dezactiva ESP-ul.

Daca tii neaparat, poate gasesti si la Duster un exploit de genul. Poate @t0rquemada sa stie ceva...

off topic: la smart era o punte intre pinul 2 cu pin-ul 19 daca nu m-a lasat memoria - solutia era pe un forum din uk parca - am bricolat si eu una dintr-o mufa obd dar am dat-o jos la primul giratoriu unde m-au trecut toate transpiratiile invartindu-ma pe loc.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact. Planul e de a monta buton pentru dezactivare ESP la nevoie, si reactivare după, exact ca pe 4x4, si nu de a dezactiva ESP permanent. Știu că se poate, stiu cam tot ce e necesar, mai trebuie timp si sa ajung la București.

 

Trimis de pe al meu Huawei P8 Lite folosind Tapatalk.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 years later...
  • 1 year later...

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...