Sari la conținut

Iesire in Muntii Iezer 5-7 Septembrie 2014


Postări Recomandate

Si eu tot de vineri as vrea sa plec , o sa dau stingerea in firma pe la 15. Cu mancarea, cum zicea un prieten, vii cu 'conservatorul facut' :)) probabil se vor pune lucruri la comun mai mult ca sigur, dar cred ca e bine ca fiecare sa isi ia la el ce ii place sa manance, gusturile nu se discuta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 301
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@dusterawd - cu toata buna vointa din partea mea si a colegilor de forum , se pare ca nu putem sa iti acceptam comportamentul agresiv si de care dai dovada, cu toate astea zic sa iti mai dam o sansa

Se pare ca nu sunt singurul masochist: Si eu vin cu sotia, careia ii mai zic si partenera de viata, sau jumatatea mea, nu cu o dama. Asa ca pe partea asta, nu prea avem ce experienta schimba, sorry.

Posted Images

Majoritatea va pleca, se pare, vineri. Daca totusi avem intarziati care vin sambata, cred ca nu e nicio problema, tinem legatura prin telefon/internet -sper sa mearga macar 1 din 2 - ; transmitem coord gps, in zona avem cb-urile (cel mai probabil comunicam pe canalul 16) si ne-om intalni intr-un final.

Cu haleu' fiecare dupa preferinte, acu' n-om saraci niciunul daca imprumutam micu'/carnatu,hartanu'/etc :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine va fi un pic problematic, ca eu vineri dimineata voi pleca din Thasos - Grecia napoi catre Bucuresti. In functie de cat fac pana acasa voi stii cand vin, mai ales in cazul in care nu rezolvformalitatile de inmatriculare pana pe 28 august cand plec intr-acolo probabil ma voi duce/intoarce din Grecia cu masina unor amici si atunci variaza si mai mult timpul de intoarcere (fiecare conduce cum stie).

Voi in prealabil veti fi acolo sambata presupun. Va ganditi la ceva trasee incepand cu sambata dimineata?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot ai adus vorba, vine si chinezul?

Uite cui ii este dor de mine :* Cum sa nu vin Florin ? Se poate sa lipsesc eu din gasca mea draga DUSTERITIII !

Eu ma gandeam sa intreb pe aici daca dupa cele 2 nopti se baga cineva sa mai prelungim acesata iesire cu inca alte 2-3 zile si sa ne intoarcem undeva pe marti miercuri spre case. Adica incepem pe 5 sept si terminam pe 9-10 septembrie.

Daca este vr-un doritor hai sa prelungim acest weekend. Cazare la fel cort sau masina.

Editat de georgechinezu
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam sa intreb pe aici daca dupa cele 2 nopti se baga cineva sa mai prelungim acesata iesire cu inca alte 2-3 zile si sa ne intoarcem undeva pe marti miercuri spre case. Adica incepem pe 5 sept si terminam pe 9-10 septembrie.

Daca este vr-un doritor hai sa prelungim acest weekend. Cazare la fel cort sau masina.

 

Hmmm, ar fi interesant, poate as putea sta inca o zi, nu pot zice sigur acum, dar mai multe nu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea va pleca, se pare, vineri. Daca totusi avem intarziati care vin sambata, cred ca nu e nicio problema, tinem legatura prin telefon/internet -sper sa mearga macar 1 din 2 - ; transmitem coord gps, in zona avem cb-urile (cel mai probabil comunicam pe canalul 16) si ne-om intalni intr-un final.

Cu haleu' fiecare dupa preferinte, acu' n-om saraci niciunul daca imprumutam micu'/carnatu,hartanu'/etc :)

Daca se intra pe traseu (pe cel propus) s-ar putea sa nu avem semnal la telefon, deci nici internet. Dar cum orice problema are cel putin 2 solutii, acestea ar fi:

- cine pleaca dimineata din Bucuresti s-o faca chiar de dimineata pt.a ne intalni inainte de plecarea noastra pe traseu (dupa ce strangem corturi, etc.); nu cred ca e nevoie de indrumari pt.ca nu cred ca vom fi departe. Cat despre statii, nu stiu daca functioneaza "dupa colt".

- grupul din fata lasa semne celor din spate prin pomi: panglici, cutii de bere goale (normal), bucati de urs, pana ne ajung din urma.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi lasa gura apa la iesirea asta insa, din pacate, intre 1 si 14 septembrie voi fi plecat in concediu, prin alte tari.

Insa vreau neaparat sa ajung prin zona (am vazut prin poze de pe net ca sunt peisaje extraordinare) asa ca am rugamintea sa inregistrati traseul pe GPS si sa-l postati si pentru alti doritori.

Sa aveti timp frumos si distractie maxima.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot as vrea sa stiu in cazul in care vin de sambata dimineata, cum as ajunge sa ma intersectez cu voi acolo? Asta in conditiile in care, este primul meu drum de genul asta si tare mult nu as vrea sa ma pierd pe acolo. Ce vreau eu sa stiu ar fi: este o singura carare (drum) pe care daca o iau am siguranta ca ajung la voi?

Cred ca ar fi bine sa impartim niste numere de telefon ceva inainte sau o chestie de genul, poate facem un group pe WhatsApp (stiu ca acolo poti da share la location)

:)

Editat de dr_dumi
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...