Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut, si-a montat cineva portbag pe plafon? (ca la off-road-urile veritabile sau ca la MCV) (sau ca la vechile Dacii), ma intereseaza ori sa-mi cumpar unul dedicat 4X4 ori sa-l fac, nu stiu daca trebuie omologat (ca, carligul de remorcare), ma intereseaza in principal si pt transport dar si pt protectie impotriva grindinei (am vazut model cu plasa deasa deasupra plafonului).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 56
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

si eu cred la fel, nu cred sa fie foarte complicata adaptarea de prindere, dar mai sigur prind un Dokker cu portbagaj si ma pun pe masurat. scriu aici ce-a iesit din masuratori, asta in cazul in care

Trebuie sa te dai cu ea mai mult in off sa se obisnuiasca si sa fie in forma, altfel se leneveste si devine sensibila la orice firicel de praf Banuiesc ca ai vopsea metalizata. Eu o parchez in parc

Scuze pentru intervenției. Pentru ce ai nevoie de portbagaj pe Duster? La ce va fi folosit? Oricum, mai mult de 75 kg. pe plafon nu poți pune datorită inerției la frânare, inerție care poate dubla sau

Posted Images

Salut, si-a montat cineva portbag pe plafon? (ca la off-road-urile veritabile sau ca la MCV) (sau ca la vechile Dacii), ma intereseaza ori sa-mi cumpar unul dedicat 4X4 ori sa-l fac, nu stiu daca trebuie omologat (ca, carligul de remorcare), ma intereseaza in principal si pt transport dar si pt protectie impotriva grindinei (am vazut model cu plasa deasa deasupra plafonului).

Salutare.

Exista asa ceva facut de cei de la THULE...

Un exemplu de Duster echipat cu un astfel de portbagaj este cel de la OKURA:

Detalii AICI

post-300-0-30279400-1404383395_thumb.jpg

post-300-0-99962100-1404383398_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nou nu-mi permit sa-mi cumpar, ma gandesc ori sa iau unul sh de Patrol de exemplu si sa-l modific, ori sa-mi fac unul singur; intrebarea este daca se leaga cineva de mine, imi iau amenda sau cad ITP-ul? ..asta deoarece depaseste dimensiunile masinii...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nou nu-mi permit sa-mi cumpar, ma gandesc ori sa iau unul sh de Patrol de exemplu si sa-l modific, ori sa-mi fac unul singur; intrebarea este daca se leaga cineva de mine, imi iau amenda sau cad ITP-ul? ..asta deoarece depaseste dimensiunile masinii...

Nu ai voie sa iesi cu el in afara masinii... pe laterale!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca pe laterale nu am voie sa depasesc este Ok, ca aripile sunt destul de evazate, sa inteleg ca in inaltime nu este nicio problema?

 

Nu-i nici o problema pana cand ai vrea sa intri cu masina intr-o parcare subterana gen supermarket unde exista limitatoare de inaltime.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina o tin intr-o parcare subterana, o sa masor inainte sa vad cat de inalt o sa fie portbagajul, de aceea si vreau ceva fix, am deja un portbagaj de plastic "Thule"-cutie din aceea, care este cu mult mai inalta decat incaperea si este foarte incomod sa o dau jos de fiecare data cand ma intorc cu masina.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...