Sari la conținut

Apa in habitaclu


Postări Recomandate

:?: De la ploile din ultima perioada am constatat cu stupoare ca am apa in portbagaj sa fac o baie nu alta. Mai exact in partea stanga unde exista acea scobitura s-a umplut de apa. Am imcercat sa observ pe unde se poate infiltra dar nu am putut sa-mi dau seama. vine pe undeva pe sub plasticul negru de izolare de deasupra ei si picura pe langa becul de iluminat portbagajul sau se scurge pe stalp. De unde poate sa provina nu am idee. Trebuie sa dau o fuga la service cred. :shock:
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Scurgerea din dreapta era înfundată cu mâl și frunze

1 . Luat o lanternă 2. Ridici capota și prin plasticul de la ștergătoare, prin zona cu găurele (langă ax braț stergător stânga ) te uiți cu lanterna la scurgerea din stânga (aia din dreapta e sub

Fix ca la Logan II (parbriz comun, stâlp A comun): - demontat brațe ștergătoare -demontat plasticul de sub parbriz

Posted Images

Am fost cu ea la service si mi-au spus ca se scurgea apa pe langa balamaua stanga de la oblonul spate. Am observat ca au dat oblonul jos si au pus mastic la balamale pentru etansare. Acum sa vedem la prima ploaie cum se prezinta. Am zis sa ma duc la reprezentanta sa se uite la ea dar am fost extrem de dezamagit de calitatea serviciilor. Cand am fost sa o ridic, pe langa ca s-au plimbat cu ea, ca avea 3 km mai mult decat cum am lasat-o, chederul nu mi l-au pus bine la loc un ornament de plastic era pe jumatate scos, oblonul nu se mai inchide cum se inchidea si pe deasupra la toate astea mi-au si furat o sticla de apa minerala plina si o moneda de 50 de bani din torpedou :). La alte service-uri iti spala si masina intai de praf. Concluzia este urmatoarea, evitati Cobalcescu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu inchiderea oblonului cred ca din cauza chederului care nu a mai fost pus in aceeasi pozitie. Azi i-am mai facut cateva probe si parca si-a mai revenit peste noapte. Cu ocazia mersului la sevice mi-am luat si un set de covorase cu marginea inaltata si pot spune ca merita fiecare leu din cei 143 lei cat au costat (cred ca au umflat putin pretul oricum), se potrivesc la fix pe conturul podelei si cel de la sofer este prevazut cu 2 capse ce se prind in mocheta. :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In legatura cu inchiderea oblonului cred ca din cauza chederului care nu a mai fost pus in aceeasi pozitie. Azi i-am mai facut cateva probe si parca si-a mai revenit peste noapte. Cu ocazia mersului la sevice mi-am luat si un set de covorase cu marginea inaltata si pot spune ca merita fiecare leu din cei 143 lei cat au costat (cred ca au umflat putin pretul oricum), se potrivesc la fix pe conturul podelei si cel de la sofer este prevazut cu 2 capse ce se prind in mocheta. :)

 

Melcu'

Pe etansare se face proba imediat cu jet de apa, acolo unde ai fost pentru rezolvare. Nu trebuie sa astepti "prima ploaie".Sunt obligati sa demonstreze ca este rezolvata problema (indiferent despre ce este vorba).Sau poate voi aveti mai mult timp de pierdut prin service?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

acum cateva zile din intamplare in timp ce faceam curatenie am observat ca sub covorasele de la locurile din spate si in dreapta si in stanga ,tapiteria este imbibata cu foarte multa apa ...ma poate ajuta cineva cu indicatii de unde ar putea fi atata apa acolo ?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...