Sari la conținut

Apa in habitaclu


Postări Recomandate

interesant acest post, si eu am avut un moment in care am gasit apa mult in spatele scaunului de la sofer, sub pres, dar la momentul respectiv am sters si n-am dat importanta... sunt curios pe mai departe daca mai apare acest fenomen triunghiul bermudelor.

 

Da, se pare ca fenomenul a reaparut, si inca la un nivel 'crescendo' :baby:

Maine la 14 am programare la service.

Am scos apa din masina de parca storceam rufele :hyper: , asta dupa ploaia torentiala de pe drumul de la Alba Iulia spre Bucuresti.

Se va rezolva, sper...

post-1004-0-30225600-1354572580_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 191
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Scurgerea din dreapta era înfundată cu mâl și frunze

1 . Luat o lanternă 2. Ridici capota și prin plasticul de la ștergătoare, prin zona cu găurele (langă ax braț stergător stânga ) te uiți cu lanterna la scurgerea din stânga (aia din dreapta e sub

Fix ca la Logan II (parbriz comun, stâlp A comun): - demontat brațe ștergătoare -demontat plasticul de sub parbriz

Posted Images

  • 6 months later...

Va spun eu care e treaba cu apa sub covorasele din spate. E problema de design.

Apa se scurge pe geam si intra in interiorul usii. Pentru ca verticala chederului inferior al geamului pica pe captusala interioara a usii apa se scurge printre fata interioara a usii si marginea metalica interioara si ajunge pe pragul interior iar apoi se scurge sub covorase. Cam complicat dar asta e adevarul. Treaba romanesca 100%. Rezolvare: am infipt intre chederul pragului si mecheta o folie de plastic pt ca apa sa curga pe covorasele cu borduri ridicate. apa se aduna acolo si o arunc dupa fiecare ploie. Cum v-am zis ..treaba romaneasca...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 year later...

salutari! are cineva probleme cu apa in masina?la mine intra apa intr o veselie cand ploua,intra pe la usile din spate, prin partea de jos a usilor ,intre cheder si usa.toata mocheta e uda,am scos apa cu un burete. ar mai exista o posibilitate , sa intre pe langa geam,pe la chederul geamului si apoi sa se scurga printre fata de usa(imbracatura de plestic) si tabla usii.nu am fost la reprezentanta,dar am sunat si au zis sa ma duc oricand. canale de drenaj nu cred ca exista prea multae pe la usi,sa fie infundate... .am vazut de mai multe ori apa pe covorasele din spate,am crezut ca s a scurs cand am deschis usa etc

desi usa are gauri pentru scurgerea condensului ,dar pe acolo nu este posibil pentru ca acele gauri sunt mult mai jos fata de cheder,pe acolo clar nu intra.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SALUT .PROBLEMA ASTA AM AVUT SI EU LA MASINA.DAI JOS FETELE DE USI SI CAUTI UN MASTIC CA CEL DIN FABRICA SI PUI ALTUL .DACA AU FOST DEMONTATE FETELE DE USI SE INTAMPLA SA CURGA APA IN MASINA.CAND DESFACI FATA DE USA SA DAI CU APA PE EXTERIORUL USII SA VEZI CATA APA SE SCURGE IN MASINA, SI MAI ALES PE BOXA DIN SPATE.LUCRUL ACESTA SE INTAMPLA CA NU EXISTA UN GHIDAJ PRIN CARE SA SE SCURGA APA.EU MI-AM PUS SILICON SANITAR SI VAD CA NU MAI CURGE APA IN MASINA

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...