Sari la conținut

Postări Recomandate

salutari! are cineva probleme cu apa in masina?la mine intra apa intr o veselie cand ploua,intra pe la usile din spate, prin partea de jos a usilor ,intre cheder si usa.toata mocheta e uda,am scos apa cu un burete. ar mai exista o posibilitate , sa intre pe langa geam,pe la chederul geamului si apoi sa se scurga printre fata de usa(imbracatura de plestic) si tabla usii.nu am fost la reprezentanta,dar am sunat si au zis sa ma duc oricand. canale de drenaj nu cred ca exista prea multae pe la usi,sa fie infundate... .am vazut de mai multe ori apa pe covorasele din spate,am crezut ca s a scurs cand am deschis usa etc

desi usa are gauri pentru scurgerea condensului ,dar pe acolo nu este posibil pentru ca acele gauri sunt mult mai jos fata de cheder,pe acolo clar nu intra.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SALUT .PROBLEMA ASTA AM AVUT SI EU LA MASINA.DAI JOS FETELE DE USI SI CAUTI UN MASTIC CA CEL DIN FABRICA SI PUI ALTUL .DACA AU FOST DEMONTATE FETELE DE USI SE INTAMPLA SA CURGA APA IN MASINA.CAND DESFACI FATA DE USA SA DAI CU APA PE EXTERIORUL USII SA VEZI CATA APA SE SCURGE IN MASINA, SI MAI ALES PE BOXA DIN SPATE.LUCRUL ACESTA SE INTAMPLA CA NU EXISTA UN GHIDAJ PRIN CARE SA SE SCURGA APA.EU MI-AM PUS SILICON SANITAR SI VAD CA NU MAI CURGE APA IN MASINA

Partajează acest post

Link spre post

masina e din 2013,fara facelift,apa iese din interiorul usii,dintre imbracatura de plastic si tabla pe care este prinsa chiar pe langa boxa,si curge pe cheder si dupa pe mocheta,problema este ca apa intra pe undeva pe la geam.normal ar trebui sa se scurga pe orificiile din josul usii.unde mai exact sa pun mastic sau silicon?

oricum e in garantie ,o sa ma duc la ei sa vad ce zic.

Partajează acest post

Link spre post

Salut, eu am patit o chestie similara la un Peugeot 308. Avea gaurile de scurgere de la usa obturate din fabrica cu un autocolant. Dupa ce am indepartat autocolantul a disparut problema. Verifica sa nu ai si tu aceeasi situatie.

Partajează acest post

Link spre post

Salut, a reusit apa sa ma gaseasca si pe mine,am aceeasi problema ca @Furious Jay ,masina din noiembrie 2011 cu 54000km,sunand la vc  dacia si invocand viciul de fabricatie am primit urm mesaj din partea lor:

"Referitor la cele semnalate de dumneavoastra va comunicam  ca orice incident care il semnalati intr o unitate service agreata DACIA se va trata post garntie, contra cost, deoarece garantia automobilului dumneavoastra si garantia extinsa  a expirat in 29.11.2015."

- oare dacia a uitat de garantia de coroziune care este de 6 ani?

- masina mea este singura copaie in care ploua ,sau este viciu de fabricatie? dacia nu stie sa ia decat banii ,restul va descurcati. cei de la serus ploiesti au facut adresa ca mi am scimbat stopurile si mi am insonorizat masina,halal profesionisti

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...