Sari la conținut

Mutare butoane geamuri + iluminare portiere


Postări Recomandate

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Da, la acel sistem... Au si cu sigla Dacia... asta iti zic eu, chiar daca nu scrie... Montajul e simplu... cu freza (din pachet) dai gaura in plasticul de pe usa (masca usii) la partea inferioara...

Cred ca pur si simplu cel de la sofer e cu impuls si restul sunt simple. Se poate verifuca simplu inlocuindu-se intre ele butonul sofer cu cel pasager. Cand dau fata la usa jos voi verifica insa mai

Stiti cumva daca se poate modifica functia butonului pt geamul de la pasager fata, astfel incat atunci cand il apas sa aibe 2 pozitii precum cel al geamului soferului? Cateodata vreau sa inchid/deschid de tot geamul din dreapta fata si ma enerveaza ca trebuie sa sau cu degetul pe el pe toata cursa lui. Ar trebui sa se poata modifica..

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce stiu, la PH2 comenzile de geam nu mai iau comanda din acele butoane, cum se intampla la primele logan-uri in care aveai acel buton cu impuls. Acuma totul este comandat din UCH iar in usa nu mai e decat un simplu comutator.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai treaba e ca si butoanele sunt diferite intre ele in sensul ca se simte clar cum ala de la sofer are 2 pozitii fata de restul. O sa ma mai documentez despre asta ca mi-ar place sa rezolv treaba asta.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar, butonul pentru geam sofer are doua pozitii. Probabil ca ar trebui schimbate toate celelalte trei butoane, tras cate un fir suplimentar de la UCH la ele si activata functia din UCH. S-ar putea ca ultimul pas sa fie cel mai greu, daca nu imposibil.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca pur si simplu cel de la sofer e cu impuls si restul sunt simple.

Se poate verifuca simplu inlocuindu-se intre ele butonul sofer cu cel pasager. Cand dau fata la usa jos voi verifica insa mai dureaza. Daca e cineva curios, poate incerca mai devreme.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...