Sari la conținut

Mutare butoane geamuri + iluminare portiere


Postări Recomandate

Salut, vă rog să îmi daţi nişte sfaturi în legătură cu următoarele modificări interioare :

 

- mutarea butoanelor de la geamurile electrice în lăcaşurile de la portieră ( sunt curios dacă au sau nu cablajul premontat ) eventual service Bucureşti care efectuează astfel de operaţii

 

- montarea unui sistem de iluminare în portieră la deschiderea acestora ( tipc de led/bandă legături etc. )

 

Aştept răspuns :D

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 31
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Da, la acel sistem... Au si cu sigla Dacia... asta iti zic eu, chiar daca nu scrie... Montajul e simplu... cu freza (din pachet) dai gaura in plasticul de pe usa (masca usii) la partea inferioara...

Cred ca pur si simplu cel de la sofer e cu impuls si restul sunt simple. Se poate verifuca simplu inlocuindu-se intre ele butonul sofer cu cel pasager. Cand dau fata la usa jos voi verifica insa mai

Salut, vă rog să îmi daţi nişte sfaturi în legătură cu următoarele modificări interioare :

....

- montarea unui sistem de iluminare în portieră la deschiderea acestora ( tipc de led/bandă legături etc. )

 

Aştept răspuns :D

In partea de sus (stanga) gasesti un partener (KITT) care furnizeaza niste lumini ce se monteaza in usa si proiecteaza pe asfalt sigla Dacia...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pare interesant dar pe mine m-ar interesa doar niste becuri care sa ofere o lumina ambientala . Mi se pare putin cam mult acel sistem cu sigla :)

Alte idei ?

Lumina ambientala in interior?

Acel sistem (cu sigla) este extrem de simplu si nu necesita prea multe lucrari. Dar acesta este pentru momentul in care deschizi usa.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la acest sistem ? http://accesoriiauto...ogo/4983360-21/

Nu vad sa scrie si ceva de sigla Dacia...

Nici informatii despre montaj nu prea vad.

Da, la acel sistem...

Au si cu sigla Dacia... asta iti zic eu, chiar daca nu scrie...

Montajul e simplu... cu freza (din pachet) dai gaura in plasticul de pe usa (masca usii) la partea inferioara... infigi ledul acolo si... legi firele! Treaba (pentru un indemanatic) de 15 min.

Atentie daca vrei sa comanzi de la ei... spui ca esti de pe forumduster si ai discount!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu fac off-topic aici, crezi ca imi poti raspunde si la intrebarea mea din topicul acesta ? ( este vorba tot despre produse de la ei ) http://forumduster.r...__36#entry24681

Nu stiu ce sa-ti raspund la aceasta intrebare tinand cont ca nu este un capitol (de tunning) care sa ma intereseze.

Ceea ce stiu cu siguranta, este faptul ca Dusterul nu are omologare cu nici un altfel de far deci... este in afara regulamentului.

Tot in acelasi mod... Dusterul nu este omologat si cu alte anvelope deci... orice ai pune pe masina inafara de 215/65 R16 nu este regulamentar... nici macar daca are exact aceeasi circumferinta/latime.

Dar asta nu inseamna ca... cine vrea... isi modifica masina dupa cum doreste... (pe riscul lui!)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...