Sari la conținut

Pruna

Primul schimb ulei + filtru ulei

Postări Recomandate

Urmeaza sa fac si eu primul schimb de ulei+ filtre (masina are 16.000 km) si mi-au comunicat pretul ~820 de lei.

Mi se pare scump dar vad ca si voi ati platit tot pe acolo sau chiar mai mult.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cam asa costa peste tot,probabil ca diferentele de pret apar si din cauza tiplui de ulei (se folosesc 2  marci,dar de fapt e acelas ulei produs la Brasov),plus ca mai toti la prima revizie am cumparat un litru de antigel...e bine sa  ceri la un amic si sa ai la tine un bidon! ;)

Ps:Stie cineva daca sunt obligati sa inverseze rotile fata cu spate la un nr. de km si la cati?

Partajează acest post

Link spre post

Sincer mi se pare mult comparativ cu alte marci, la Skoda Octavia nu trec de 700 de lei ulei+toate filtrele, pret in reprezentanta.

Mai am prieteni care la un schimb de ulei+filtre la marci premium nu trec de 1200-1300 lei si au motoare mari (chiar si de 3 L).

Sunt curios, la Logan 1.5 dci costa tot atat? :D

Partajează acest post

Link spre post

Pai ce Skoda Octavia e SUV? :twisted:  Tot e bine pe la noi,in Italia la un Duster cu GPL am auzit ca prima revizie ajunge pana la 400 euro...370 -405 euro!!!Cu banii pe doua revizii si 2-3 plinuri,altul si-ar lua lejer un cazan sh!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

@22DCI, Skoda e cu cel putin 15 ani inaintea Daciei din orice punct de vedere.

La ce tip de revizie fac, adica schimb de ulei+filtre ar trebui sa coste cat la un Logan. 

Daca discutam de discuri, placute de frana , suspensie, planetare, etc acolo e normal sa fie preturi mai mari.  

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta