Sari la conținut

Pruna

Primul schimb ulei + filtru ulei

Postări Recomandate

Holy sh..eit! Acum un an-doi era circa 600 lei.

Editat de Stef13

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce mi se pare ciudat, ca pe net am gasit tot kitul original care este sub forma

Componenta Pachet Revizie Filtre Duster 1.5 DCI:

Filtru ulei Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru aer Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru combustibil Duster 1.5 dci - RENAULT

Filtru polen (carbon activ) Duster 1.5 dci - RENAULT

Ulei motor ELF EVOLUTION FULL TECH FE 5W30 DPF 5L Duster 1.5 dci - ELF

Acest kit costa doar 309,00 lei !!! unde e diferenta pana la 900 in manopera de 40 de minute cat dureaza toata revizia?!

Partajează acest post

Link spre post

Eu pot sa ma consider fericit cu ~700 ron la 1.2Tce?😄😁

Partajează acest post

Link spre post

Salut! Poate sa îmi zică cineva ce servicii presupune programul All Inclusive de la Dacia?

Partajează acest post

Link spre post
Acum 10 ore, AdiR a spus:

Salut! Poate sa îmi zică cineva ce servicii presupune programul All Inclusive de la Dacia?

Pachetul de întreţinere EASY SERVICE:

Include operaţiunile de întreţinere (revizii periodice) şi control conform programului definit de producătorul vehiculului. Aceste operaţiuni*, realizate de Reparatori Autorizaţi Dacia, vor fi efectuate conform recomandărilor şi în termenele scadente prevăzute de către producător, menţionate în Carnetul de întreţinere al vehiculului si specifice fiecărei motorizări.

*  nu sunt aplicabile vehiculelor de ocazie sau celor utilizate pentru activități de taxi, scoală de șoferi, rent a car, protecție şi pază precum si pentru cele utilizate în competiții.

Presupune înlocuirea următoarelor piese supuse uzurii: amortizoare faţă/ spate, discuri de frână faţă/ spate, plăcuțe de frână faţă/spate, saboți de frână spate, curele de transmisie, bujii incandescente, ștergătoare de parbriz faţă/spate, becuri;

Pachetul de întreţinere SERVICE PACK:

Include operaţiunile de întreţinere (revizii periodice) şi control conform programului definit de producătorul vehiculului. Aceste operaţiuni*, realizate de Reparatori Autorizaţi Dacia, vor fi efectuate conform recomandărilor şi în termenele scadente prevăzute de către producător, menţionate în Carnetul de întreţinere al vehiculului şi specifice fiecărei motorizări.

*  nu sunt aplicabile vehiculelor de ocazie sau celor utilizate pentru activități de taxi, scoală de șoferi, rent a car, protecție şi pază precum si pentru cele utilizate în competiții.

Presupune înlocuirea următoarelor piese supuse uzurii: amortizoare faţă/ spate, discuri de frână faţă/ spate, plăcuțe de frână faţă/spate, saboți de frână spate, curele de transmisie, bujii incandescente, ștergătoare de parbriz faţă/spate, becuri;

Pentru contractele de întreţinere atașate contractelor de leasing oferite de RCI România, include şi realizarea vizitelor de control tehnic obligatoriu (ITP);

De asemenea, include incidentalitatea – înlocuirea sau repararea pieselor mecanice, electrice şi electronice ale vehiculului (inclusiv manopera) a căror defecțiune este constatată la inițiativa clientului şi este datorată unui viciu de fabricaţie, precum şi eventualele reparaţii ale pagubelor cauzate de această defecțiune altor piese ale vehiculului.

• Mulțumesc! 1

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumesc mult pentru lămuriri!

Am fost de curând la un dealer dacia și nu a știut sa îmi explice clar ce presupune.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.