Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

@ambvision , Nu are rost sa poluam topicul cu masini care nu fac parte din acest grup.

Referitor la distributie, iti spun ce mi-au spus cei de la Dacia Service cand am fost ultima data la revizie, in luna ianuarie a acestui an.

 Din ce ai scris tu, reiese ca ai dat pe distributie 820 lei, ceea ce mi se pare un pret bun. 

Masina ta este in garantie? 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

    Pentru BMW X5(E70) 2012 distribuția este în spate și se da jos motorul! Kitul de distribuție pe original este aprox 3500 lei la care mai adaugi manopera de 3000 lei !  Dacă mergi la Dacia ai factura și garanție pe lucrare, dar dacă vrei la coltul străzii nu beneficiezi de garanție !

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poluam topicul, doar raspundeam la niste afirmatii care mi se pareau mai mult din auzite, decat reale.

Da, mai am garantie pana in Iulie 2019. Revizia si distributia le-am facut la Dacia Service Cluj - Calea Turzii in 7 Iunie 2018. Din pacate nu gasesc devizul unde sa se vada defalcat operatiile, insa din extrasul de cont reiese ca am platit 1576 ron

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si nu uitati din 1 ianuarie a crescut salarul minim obligatoriu si pentru cei cu studii medii si mai ales pentru cei cu studii superioare. 

Si mai ales nu uitati: la 1 leu salar 1 leu impozit..

Si findca in servicii nu se prea realiza profit impozabil, conducatorul a inventat pentru ei impozitul pe cifra de afacere.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fim corecti:

1. la un leu salariu, 75 bani impozite.

2. daca "studiosii superiori" din reprezentante figureaza cu salariul minim, e nasol rau. Nu prea cred ca lumea sta pe salariul minim.

3. impozitul pe cifra de afaceri se aplica daca veniturile anuale sunt sub 1 milion euro.  Dealerul Renault-Dacia Auto Moldova Piatra Neamt a avut peste 4.5 milioane euro cifra de afaceri in 2017 (pt. 2018 inca n-au fost publicate sit financiare)., deci e platitor de imp pe profit.

De unde iei informatiile?!

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă salariul minim a crescut și dacă ai angajați cu salariul minim și angajați cu salariul minim+5 sau +10%, trebuie să le crești tuturor salariile pentru a îi motiva. Altfel pe cel care era puțin mai bun și căruia trebuia să îi dai 5-10% în plus, cum îl mai motivezi când ajungi să îl plătești ca pe cel care nu face mare lucru?

Evident că ăia de pun ștampila că îi mint frumos unii pe la A3 sau RTV nu gândesc așa departe...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Buna ziua,

Am si eu un Duster 2 1.5 dCi 110 CP 4x2 fabricat în 2018. Azi a implinit un an si mi-a aparut si mie Service Obligatoriu, contorul cu zile ramase a ajuns la 0 dar am aprox. 17.300 km. Momentan as mai lasa-o dar sper sa nu apara comentarii cand ma duc sa ii fac prima revizie.

Vad ca la Emag (nu fac reclama) in acest moment un kit revizie cu piese de origine costa 290 lei pentru dCi 110 CP K9K, banuiesc ca merge si pentru motor fabricat in 2018, nu? Din ce stiu e acelasi. Sunt din Constanta.

 

Editat de starforce720
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...