Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

Prima revizie 

Duster 2018 (4x4, 1.5 dCi, diesel), 16.000 km, înlocuit filtre (toate) plus ulei = 1.058 lei, durata 2 ore.

mult, puțin .... asta e!

Editat de Ursu120
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Si eu sunt de parere ca preturile la revizie pentru noul Duster au cam sarit calul.. Eu voi merge cu piesele cumparate din magazin intr-o reprezentanta Dacia pentru revizie, in felul asta costurile sunt la jumatate fata de ce preturi cer ei, dar na fiecare face ce vrea cu banii lui.. eu asa am procedat cu fosta masina si n-am avut probleme legate de consumabile. Vrajeala cu piesele originale care se vand doar in service e pentru cei care sunt la prima masina (eventual noua).

@ionuts Unde e trecuta informatia legata de cuplul de strangere la suruburile de la roti... eu nu am gasit in manual? . Fisa tehnica o poti pune cumva si pe forum?

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, rectific ,Este 110Nm 

Nu ca ar fi mare diferenta!

15427090232626799649154887860153.jpg

15427090719853748057976205070158.jpg

12 minutes ago, ionuts said:

Salut, rectific ,Este 110Nm 

Nu ca ar fi mare diferenta!

15427090232626799649154887860153.jpg

15427090719853748057976205070158.jpg

+ la logan/sandero este 105Nm

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
On 29/10/2018 at 08:48, ionuts said:

mi se pare f mult

ai luat produsele  de la ei din service ca nu-mi explic altfel

poti sa ne spui cat au fost fiecare?

 

Stai linistit, se poate si mai mult de atat.

La reprezentanta Dacia din Oradea, de unde a si fost cumparata masina acum 1 an, prima revizie a costat 1078 lei.

Ulei, filtru habitaclu, cartus filtrant aer, filtru motorina, filtru ulei, garnitura buson golire, la care se adauga manopera revizie, manopera inlocuiri filtre.

Am rugat sa completeze lichidul de racire si s-a mai adaugat pe factura 1 litru de lichid.

 

In conditiile in care la reprezentanta din Cluj era 850 RON.

 

Greseala mea ca nu am intrebat in jdemii de locuri cat costa si sa merg cu piesele in punga. Am considerat ca e normal sa existe adaosuri la piese, ca sa n-mi mai bat eu capul, dar 40% mi se pare exagerat.

Aviz amatorilor.

In afara de acest aspect, trebuie sa spun ca experienta la Service a decurs civilizat.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...