Sari la conținut

Prima revizie Dacia Duster


Postări Recomandate

 

 

Mamăăă, dar te-au jupuit nițel! La câți km ai făcut revizia asta? Eu am două revizii la activ şi la niciuna nu am sărit media de 100€. Chiar mai ieftin puțin.

 

Aproape 14oookm. Am sunat si la alt service si tot asa mi-au zis ca costa in jur de 750.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • Răspunsuri 430
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Pe rând: 1. Poți sta lângă mașină, legea îți permite, în cel mai rău caz semnezi pe propria răspundere pentru protecția muncii. 2. 1,6 SCe aka 1,6 16v 114CP aka H4M738 are distribuția pe lan

197.82 fara TVA manopera  544.63 fara TVA piesele Si eu ma asteptam la pret ceva mai mic, dar e ok. Legat de manopera.. fiind singura reprezentanta pe o raza de 50 de KM, cred ca profita de asta

Daca mergi numai pe autostrada in Elvetia e ok sa faci la 15. daca nu, 10k( bine, oficial poti sa mergi si 30k daca masina sta la tine sub 5 ani). am pus eu poze cu filtrele cand mergi PE A3

Posted Images

Salut pe toti dusteristii de pe forum .

Vineri 18.11.2016 am facut prima revizie la un an(8000 km) la Dacoserv Bucuresti.Am inlocuit:

-ulei motor Castrol Magnatec Diesel 5W-40 DPF,4.5L

-Filtru ulei Renault cod;8200768927

-Filtru Aer Renault cod:165467674R

-Filtru Motorina Renault (Cartus)cod:164039594R

-Filtru Polen Renault cod:272772835R

-Verificare:Antigel(adus la -30 grade),ulei CV la nivel,ulei Diferential spate la nivel,licid frana plus servo directie la nivel,presiune roti,ventilatie

curatata inainte de montat filtru polen.Am achitat 520 lei toata lucrarea cu card 5% reducere.Am fost foarte multumit.Servicele NU are un

electrician auto priceput,pacat,Sa auzim numai de bine si la multi km.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 months later...

am nevoie de ajutorul vostru,cei de la Dacia m-au gasit cu revizia nefacuta(oficial),neoficial am facut-o la un service auto in care am mare incredere

rugamintea mea la voi este sa ma ajutati in privinta uleiului,am citit pe net cum ca norma trebuie sa fie ACEA 3,uleiul pus de mecanicul meu pe seria mea de caroserie este Motul(asta l-am cerut eu si nu apa chioara de Elf)  5w30 Specific 0720,asta este norma data de Renault,totusi cealalta norma Acea este C4

sfatuiti-ma daca pun sau nu uleiul potrivit

 orna ACEA C3 o gasesc la Motul dar nu e agreata de Renaul,e vorba de un ulei Motul Xclean 8800 parca pe bidon scrie ca e agreat de Mercedes si BMW,pe al meu scrie direct Renault dar ACEA este C4 si nu C3

IMG_2718.PNG

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Primul schimb (oficial) la rep Daci,toate filtrele  combustibil,polen,ulei,aer+placute față,fara ulei,atentie,uleiul adus de mine Motul,1000 ron!

De precizat ca placutele erau super ok ca si carne,dar aveau un bolț rupt si la frane scoteau un zgomot ca o bataie in roata!

ma asteptam la un maxim 500 ron tinand cont ca uleiul a fost adus de mine,cumparat din comert in jur de 250-270 lei nu mai retin!

a ajuns Dacia sa coste cat VW sau Mercedes

va salut

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut in asa fel sa fac prima revizie la un an in tara,in Brasov pe calea Bucuresti...am cumparat 1l de antigel sa-mi complecteze ca era sub nivel ,iar uleiul bagat de ei este Dacia Oil Plus Diesel DPF...cat o fi de OK ramane de vazut,oricum nu imi fac probleme pentru el.Cu tot cu filtre am platit in jur de 200 de coco!
 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost cca 500 lei revizia a doua la benzinar (5 litri ulei + filtru ulei + filtru aer + filtru habitaclu + manopera dealer Dacia). La o interventie anterioara (verificare update de soft) mi-au completat vreo 250 ml antigel din ceva bidon de 5 litri ce il aveau deschis pe-acolo (era ce trebuie ca m-am uitat) dar nu mi-au bagat pe factura antigelul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul ala Motul a fost corect.... doar ca nu a fost introdus in sistemul DACIA cum ca ai facut revizia. Vezi tu cum o scalzi. 

In locul tau, as mai schimba inca o data uleiul.... Chiar crezi ca e asa mare diferenta intre uleiuri  ? Sa fim seriosi.... Doar marketing si branding..... in rest marja e de 10% maxim la expoatare normala. Iar daca nu ai expoatare normala inseamna ca nu prea te interesa oricum garantia. 
Deci cat sunteti in garantie, mergeti si cumparati de la magazin un Elf DPF 5w30  care corespunde la RN 0720, costa vreo 160-190 lei.... si gata discutia...nu aveti problema cu garantia. Nu merita riscul. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • dust3radmin changed the title to Prima revizie Dacia Duster
  • Mak featured și pinned this topic

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...