Sari la conținut

Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?  

303 membri au votat

  1. 1. Daca ai cumpara DUSTER ce varianta ai alege?

    • -ce mai tare pe motorina, 4x4 (dCi 110cp - Laureate)
      189
    • -ce mai tare pe benzina, 4x4 (1.6 16v 105cp - Laureate)
      75
    • -ce mai ieftina pe benzina 4x2 (1.6 16v 105cp - Duster)
      24
    • -ce mai ieftina pe motorina 4x2 (dCi 85cp - Ambiance)
      15


Postări Recomandate

Motoarele pe benzina nu sunt deloc noi iar cele diesel sunt chiar vechi. Eu as alege Comfort 1.6 culoare blue navy iar de pe lista de optionale: senzori parcare si scaune incalzite (total 13700 euro)

Editat de abc
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 143
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu as zice cam asa, pentru km multi pe an peste 20000, pentru tractare rulote sau remorci, pentru drumuri majoritare forestiere, pentru conducere gen primul la stop, pentru depasiri in forta pe distan

"Orice cutie manuala are fiabilitate superioara in comparatie cu o cutie automata (indiferent de solutia tehnica aleasa). Confort versus fiabilitate." Nu-s deloc de acord cu afirmatia asta. Nu-i

Imi place mai mult dacia duster. Parca nu-i sta bine sub sigla renault. In legatura cu dotarile sunt oarecum impresionante la renaultul de mai sus dar, ca admirator al masinilor mai simple si mai spar

Posted Images

Senzorii de fabrica merita prin prisma faptului ca ai butonasul acela in bord si suna ceva mai bine difuzorul de avertizare, dar de 200 euro iti pui senzori aftermarket pe toate colturile masinii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai conteaza 200 de euro cand dai peste 10 000 de euro pe masina?

Daca intr-adevar conteaza alegi motorizarea mai ieftina pe benzina (1.6 in loc de 1.2) si faci economie mai mare, eventual cumperi Essential fara aer conditonat - ca-i mai ieftin asa si oricum nu-ti trebuie AC tot anul - sau cumperi Logan mult mai ieftin si destul de bun.

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Salut! Sunt nou pe forum si, da, am comandat si eu un Duster comfort, 1,6,tractiune 4x2 si medianavi. Trebuie sa iasa din fabrica pe 4 iunie. Nu mai am rabdare. Ce-mi puteti spune despre noul motor 1,6 sce 114 hp? 

Va multumesc anticipat. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...

Comandat Comfort 1.6 SCe, 4x2, fara MediaNav (am preferat jante aliaj), Blue Cosmos, senzori parcare. Urmeaza sa o primesc la sfarsitul lui septembrie. Trebuie sa am rabdare pana atunci.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...