Sari la conținut

Difuzoare Duster - Upgrade


Postări Recomandate

@BogdanF oare nu o sa fosneasca sacul ala de gunoi?

e posibil ca de la vibratiile boxelor sa distorsioneze sonorul si sa auda in special la bass punga cum fosneste

 

Eu as face altfel. as cauta o galetusa mica cum ar fi de la diferite alimente, sau jucarii, dar care sa aibe macar 13 cm diametru. As taia fundul ei exact cam cat de adanca este boxa, si apoi as prinde-o intr-un fel fata de usa. Ca o protectie

Editat de bmcpst
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 290
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na, am instalat azi subwooferul activ Alpine SWE-1200. Completeaza foarte bine sunetul difuzoarelor InPhase. Chestia era ca in stationare si difuzoarele InPhase scoteau ceva bass, dar in mers se pierd

Deci...am terminat pe jumatate...am reușit sa pun boxele doar pe fata. Mai întâi revin cu restantele: Boxele au diametrul exterior de 13 cm. Intre suruburi opuse ~14cm. Boxele originale sunt marca T

@andreiscurei ai aici un tutorial pentru mai multe detalii:  

Posted Images

Am uscat difuzoarele, inca nu le-am montat, dar m-am gandit si eu ca e posibil sa fosneasca. Ideal ar fi un material cauciucat. Cred ca daca as merge pe varianta cu galetusa, fiind subtire, ar vibra de la bass. O sa dau o fuga la decathlon sa vad ce gasesc. De preferat mai ieftin decat salteaua pe care au folosit-o diferiti colegi la izolarea fonica.

Oare folia PEE care se pune sub parchet ar fi ok?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice obturare a fluxului de aer in spatele membranei va duce la pierdere de calitate... in general la incintele acustice se calculeaza volumul cutiei in functie de putere si alte variabile...

 

Sent from my S50 using Tapatalk

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-2259-14589334140778_thumb.jpg

Eu am pus boxe de 16.5 cm fara inel mdf, fara sa tai din fața de uşa. Le-am prins in punctele negre evidentiate in poză. Ce-i drept, m-am interesat ca adâncimea de instalare a boxelor sa nu depaseasca 56 de mm.

Boxa de pe stanga față vibrează putin la volum mare, dar voi pune un material ...ceva...intre boxa fața de ușă.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...