Sari la conținut

Postări Recomandate

Aici n-ai mai vrut sa faci economie!. Pack Look se poate face destul de usor cu ceva indemanare la vopsire sau, daca n-ai indemanare, la un meserias in ale vopsitoriei.

 

Stiu ca se poate face o impresie de pack Look. Baietii de la mures si-au facut. Nu poti face insa masca arginite din fata. As lua pack look la modelul de oras pentru geamuri fumurii din fabrica (mi se pare mai fericita optiunea decat folie) si pentru jantele de aluminiu. Cu toate astea se pot cumpara jante aftermarket precum si plasticul gri din fata. folie pe geamuri bine aleasa si restul vopsit. Dar toate ies undeva la 600 de euro asa ca mai bine din fabrica.

  • Like 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 256
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am ales un 4x4 pt ca... l-am folosit 1% pe drumuri mai grele... dupa ce am vazut cun si unde pot ajunge cu acel 4x4... am vrut mai mult! Si uite asa am ajuns sa leg prietenii si sa traiesc momente ex

Din cele discutate aici sau la subiectul despre preturi nesimtite mi-am format o parere despre duster, in baza careia ma pot prezenta cu o expunere la subiect, respectiv sfaturi achizitie duster. Nu d

gata!   sunt membru cu drepturi depline! de astăzi stimați colegi sunt proprietar ( mândru ) al unui frumușel Duster aș pune poza la semnătură dar nu știu cum... o mică descriere ( dacă nu vă

Posted Images

Sa vedem: 650 lei demontat vopsit plasticurile, folie 300 lei, jentile negre 770 lei....si gata pack-look-ul. La pack loock intra si inscriptia "Hai Fetito!" :))

 

Eu am calculat asa: 500 lei vopsit plasticuri, 500 lei plasticul din fata, 2000 lei jante aluminiu, folia pe geamuri restul. Oricum nu conteaza, nu am conficurat masina pentru economie de moment ci pentru a-mi placea pentru o perioada mai lunga de timp. Poate chiar 8 ani cat zice dacia in manual ca e perioada de viata a masinii.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca se poate face o impresie de pack Look. Baietii de la mures si-au facut. Nu poti face insa masca arginite din fata. As lua pack look la modelul de oras pentru geamuri fumurii din fabrica (mi se pare mai fericita optiunea decat folie) si pentru jantele de aluminiu. Cu toate astea se pot cumpara jante aftermarket precum si plasticul gri din fata. folie pe geamuri bine aleasa si restul vopsit. Dar toate ies undeva la 600 de euro asa ca mai bine din fabrica.

Aici... ti-a schimbat valuta din euro in ron colegul nostru @adailton!

As spune in felul urmator:

- In loc de plasticul acela ordinar pus pe fata (si pe spate), as opta pentru un scut de AL care te ajuta mult mai mult!

- Eu prefer o folie pe geamuri (in locul ionizarii de fabrica) din 2 motive:

1) In caz de piatra sarita, nu-ti cade geamul (mii de cioburi) in brate ci ramane tot lipit pe folie.

2) Protectia UV este NET superioara (chiar si cu transparenta mare) fata de geamul ianizat a carui factor de protectie UV este ZERO!

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Daniel ca scutul de Al este foarte bun dar eu vorbeam de pack look pe duster 4x2 adica pe unul pentru care offroadul inseamna un drum de tara.

Nu stiam lucrurile astea despre folie. Pare OK varianta.

Am vazut azi la dealer un duster FL negru fara pack look dar cu jante de aluminiu. Arata f bine.

Dar chiar luand in considerarea toate de mai sus, daca ar fi sa imi comand un duster 4x2 mi-a lua pack look :)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu Daniel ca scutul de Al este foarte bun dar eu vorbeam de pack look pe duster 4x2 adica pe unul pentru care offroadul inseamna un drum de tara.

Eu nu fac referinta doar la Off... Ma gandesc ca o bordura/morcov de parcare iti sparge usor doar acel plastic. Si cat te costa sa-l schimbi?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...