Sari la conținut

Postări Recomandate

@Sandel Afirmatia: "In 10 ani Romania va fi plina de mașini electrice și hibride" mi se pare cel putin curajoasa.

De retinut: in ultimii ani varsta medie a parcului auto din Romania a crescut de la 8 la 12 ani!

Editat de abc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si mie afirmatia mi se pare mai mult un "whisful thinking". Cat timp vor exista motoare termice va exista si Diesel. Ca nu va mai merge cu smecherii gen DPF-off e altceva insa dieselul va continua sa existe si cu filtru de particule e chiar mai putin poluant decat un benzinar.

Partajează acest post

Link spre post

Stimați colegi, va înțeleg pe deplin reacțiile și părerile contrare.

Transportul greu diesel nu va dispărea cu una cu doua, pentru ca nu exista deocamdată alta alternativa.

Nu se poate nega faptul ca vor exista anumite restricții în ce privește poluarea. 

Vom vedea la momentul oportun care vor fi acele restricții.

Atunci când UE transmite o directiva, autoritățile romane trebuie sa raporteze ce măsuri au luat și ce termene au stabilit.

Mai ales ca Romania este angrenata în programele antipoluare. 

Va rog sa nu ma priviți ca pe "inamicul public nr. 1".

Sunt în aceeași situație ca și domniile voastre, momentan circul cu euro 5. dar este posibil ca în câțiva ani să merg la servici pe o rută ocolitoare.

Cu stima.

Partajează acest post

Link spre post

Nu te priveste nimeni ca pe un inamic insa ma indoiesc ca urmatorii zece ani nu vei mai putea circula cu un Diesel Euro 6 oriunde in Romania. Benzinarele aspirate nu imi plac si consuma in draci, cele turbo inca sunt la pacatele copilariei si nici la consum nu stau nu stiu cat de grozav iar electricele inca sunt la faza de pionerat.

Partajează acest post

Link spre post

Vom trai si vom vedea Kidu.

Deocamdata am o benzinara aspirata careia i-am montat o instalatie GPL si "merge in draci" aprox. 23.000 Km/an.

Vezi ca ai uitat sa etichetezi hibridele.

Partajează acest post

Link spre post

Iti respect optiunea dar respecta-mi-o si tu pe a mea.

Ce treaba au motorizarile hibride cu brandul Dacia? E drept ca nici electricele nu sunt in carti pentru producatorul de la Mioveni insa le-am mentionat doar tangential ca tot le aminteai intr-un post anterior.

In plus de asta cred ca m-ai inteles gresit, sunt pro-electrice insa nu e asa usor sa faci tehnologia asta sa fie accesibila tuturor. Bateriile alea nu cad din cer chit ca s-au facut mari progrese in ceea ce priveste autonomia si performanta lor.

Editat de Kidu

Partajează acest post

Link spre post

Vad ca inca se mai imprastie zvonuri dea-n-p..lea privind viitorul motorizarilor diesel...terminati odata cu bazaconile astea tipice de votant PSD! :))

Editat de 22DCI
  • Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.