Sari la con╚Ťinut

dust3radmin

Anvelope iarna Dacia Duster

Post─âri Recomandate

La mine scrie Furnizor: Michelin. Sa speram ca s bune!┬á­čÖé

20181003_090552.jpg

Partajeaz─â acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, MephystoEscobar said:

Salutare la toat─â lumea, am citit toate paginile┬áale acestui´╗┐┬átopic ┬ádar nu sunt l─âmurit ├«nc─â de un lucru: pneurile BFGoodrich ALL Terrain┬áA/T au ├«nsemnul cu muntele ╚Öi fulgul de z─âpada, dar´╗┐┬áau ╚Öi inscrip╚Ťionarea M+S pe ele sau nu?? Va mul╚Ťumesc antici´╗┐pa´╗┐t´╗┐.´╗┐´╗┐

Daca au fulgul de nea sunt anvelope de iarna. In acest caz inscriptia MS este optionala. Se pot utiliza in deplina legalitate in conditii de iarna in Romania.

Partajeaz─â acest post

Link spre post

╚śtiu asta, dar in anumite tari se cere sa fie ╚Öi inscrip╚Ťia M+S pe cauciucuri ca sa po╚Ťi circula pe timp de iarna. Eu circul mult prin Europa ╚Öi asta este motivul pentru care am ├«ntrebat: deci, exista inscrip╚Ťia M+S, poate cineva care are cauciucurile astea sa verifice? Mul╚Ťumesc┬á

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Topul/Selectia Trails pentru Duster

38508320_10155462753196922_8858469369118720000_o.jpg42389300_10155559363446922_8612114284152881152_o.jpg

Editat de Cain
  • Mul╚Ťumesc! 1

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Prima impresie Despre Goodrich...parca masina e mai aproape de sol. Am avut Pirelli inainte. Cred ca m-am fentat ca nu m-am uitat, nu stiu unde trebuia sa ma uit la grosimea ( diametrul exterior-diametrul interior)/2 anvelopei? Habar nu am. Prima impresie la padure, crengi etc.; sunt mai aproape de sol. Ambele erau 215/65 R16. 

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Salutare, Caut anvelope de iarna ,,de buget'' oarecum pt Duster 2 ┬á4x2.┬áAm vazut acuma cateva pagini ca s-au recomandat anvelope 4├Ś4 si pt Duster 4├Ś2. Dimensiunea recomandata pt jante de 16 este 215/16/65 sau merg si alte variante? As dori ceva recomdari daca si-a luat cineva recent. Tnks

Editat de snpz

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Decat sa iei niste anvelope de buget mai bine iti iei niste anvelope de vara omologate si iarna cum sunt Michelin CrossClimate. Atentie, sunt diferite de all-season.
https://razvanbb.ro/review-anvelope-michelin-crossclimate/

Am condus masina cu CrossClimate iarna si sunt peste orice anvelopa de iarna de buget si chiar medii. Cand all-season-urile cu care mi-a venit echipat Dusterul din fabrica se vor uza, voi pune negresit CrossClimate mai ales ca la noi in Arad sunt ani de zile cand iernile sunt fara zapada. La tine in Iasi, fiind si un oras colinar cu ierni mai grele poate se schimba datele problemei insa nicio anvelopa de iarna (fara cuie metalice) nu va face pe gheata si cu siguranta alea de buget pe care vrei sa le iei nici atat.

• Like 1
  • Mul╚Ťumesc! 1

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Noi am banat Michelin CrossClimate pe Trails si in special in offroad. Sunt periculoase la alunecarea laterala (*pierd aderenta cand masina aluneca spre lateral // fuge de spate, etc)  si deasemenea sunt la sfarsit doar un all season bun pe asfalt si pe traiectorii drepte. Fericirea ta cu ele iarna vine din spatiile mari si profilul V precum si axa centrala libera.  

Editat de Cain
  • Like 2
  • Trist 1

Partajeaz─â acest post

Link spre post

Creeaz─â un cont sau autentific─â-te pentru a ad─âuga un comentariu

Trebuie s─â fii membru pentru a putea l─âsa un comentariu.

Creeaz─â un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentific─â-te aici.

Autentific─â-te acum

• Navigare recent─â   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.