Sari la conținut

Postări Recomandate

Acum 12 ore, Neek a spus:

@dorind

Acum am vazut si eu discutia si vin cu precizarea ca si la 9.1.3 pe MediaNav in DrivingEco2 se poate abilita a se arata din nou Consumul Total. Totul e sa stii cum.

Adica asa,nu?

20190816_084226.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 666
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi dest

Din ciclul dacă eu nu am văzut nu există, o informare oficială la lansarea 1.0.13.2 - Un appareil ULC4 a des problèmes de lecture de fichiers audio sur des clés USB. Ce n'était pas le cas sur ULC

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul

Posted Images

La 15.11.2019 la 22:13, t0rquemada a spus:

Deci:

Medianav gen1

Standard : RO + Bg 49euro

Full din fabrică : Europa 119euro

Medianav gen2, 3 și 4

Standard : RO + Bg 49euro

Full din fabrică: Europa de Est(119euro) sau Europa de Vest(119euro) funcție de tara de livrare

Europa de Est nu are Franța, dar are coloniile franceze

Salut, 

Mulțumesc pentru răspuns. Eu am achizitionat mașina în 2013 - a fost dintre primele Duster PH2. 

Am achizitionat separat pachetul EUROPA - asta când am comandat mașina, a venit gata instalat când am ridicat autoturismul de la dealer.
Pe vremea aceea nu era cu separare, Europa de Est sau de Vest...  Era doar un pachet EUROPA - care costa 100 Euro. Standard ar fi fost doar harta României, dacă îmi aduc bine aminte. 

Sincer habar nu am dacă harta Frantei a fost instalata la acel moment - pentru că nu căutasem prin meniu. 

In 2017 mi s-a defectat MediaNav-ul de pe mașină - și a fost înlocuit pe garanție. Probabil mi s-a pus o variantă mai nouă, softul era ceva cu 7.0.5 (nu sunt f sigur) - acum i-am facut upgrade la 9.x. 

Abia acum am depistat că lipsește harta Franței... 

T0rquemada, am inteles că Franța nu era in lista pentru Europa de Est... dar nu e nici in lista de Europa de Vest? Cine stie ce or fi zapacit și ăștia... 

Oare o fi fost Franța inclusă pe vremea când se vindea pachetul EUROPA (fără distincție est/vest) și acum nu mai e inclusă ?

Oricum, mi se pare tare ciudată această situație... Vreau să le fac plângere pentru înșelăciune și m-ar ajuta mult niște argumente suplimentare. 

Mulțumesc,

Stefan

Editat de i96nds
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, i96nds a spus:

In 2017 mi s-a defectat MediaNav-ul de pe mașină - și a fost înlocuit pe garanție. Probabil mi s-a pus o variantă mai nouă, softul era ceva cu 7.0.5 (nu sunt f sigur) - acum i-am facut upgrade la 9.x. 

Sa inlocuit cu unul care are doar Europa de est

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 ore, Leutzul a spus:

Sa inlocuit cu unul care are doar Europa de est

 

Nu e doar Europa de Est...  Tocmai am fost cu Dusterul prin diverse tari - si a mers OK harta, sigur am Germania, Austria, Luxemburg, Belgia, Elvetia, Lichtenstein...  Toate au fost la locul lor, mai putin Franta, de aia sunt contrariat.... 

Deci dacă aveam o singură Europă... de ce lipsește fix Franta? Și am Guyana Franceză, care nici măcar nu e în Europa !

Mai sunt și alții cu Franța lipsă?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

De fapt sunt 2 subiecte dar am zis sa nu mai dechid un topic separat.

1. update de harti  - mod testat  pe aceata versiune,sau pe .3 . Atentie, NU PE 9.x si nici cele care au dus la "semibrik", aka " no maps".

2. AA full functional ( adica nu  doar balariile google wazde si maps ).

LA 2  - sa mearga pe Androi 5, 9 si 10 , sa zicem samsunt si nokia ca sa nu largesc contextul.

thx.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...