Sari la conținut

Postări Recomandate

@i96nds La fel a fost și la mine..deși am plătit și pachetul de hărți pentru Europa nu am primit și harta Franței .. in schimb am primit harta pentru Guyana ( franceza,desigur😁). Am descoperit toate astea când m-am apucat sa fac update pe cont propriu la hărți ..acum am și Franța și am eliminat unele tari “exotice” unde sigur nu voi ajunge prea curând. Nu știu dacă exista vreo diferența de memorie sau altceva la medianav-ul care vine cu harta Europei preinstalata .. dar nu prea merita acea opțiune in rest. Oricum update-urile oficiale sunt cam scumpe și vin cu întârziere .. eu acum mi le fac singur mulțumită unui coleg de pe forum care mi-a dat câteva indicații la început 🙂

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 666
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

@SCM apoi dupa verificarea hardware si achizitionarea multiplexorului trebuie activata temperatura exterioara (C) si DrivingECo2 din Micom si\sau un program de diagnoza. Pentru ambele se pot gasi dest

Din ciclul dacă eu nu am văzut nu există, o informare oficială la lansarea 1.0.13.2 - Un appareil ULC4 a des problèmes de lecture de fichiers audio sur des clés USB. Ce n'était pas le cas sur ULC

Am completat ca pe langa verificare si acel multiplexor  mai trebuie si activarea functiilor din MICOM si/sau diagnoza (fara de care colegul  achizitioneaza degeaba acel multiplexor). Am scris destul

Posted Images

Deci:

Medianav gen1

Standard : RO + Bg 49euro

Full din fabrică : Europa 119euro

Medianav gen2, 3 și 4

Standard : RO + Bg 49euro

Full din fabrică: Europa de Est(119euro) sau Europa de Vest(119euro) funcție de tara de livrare

Europa de Est nu are Franța, dar are coloniile franceze

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@i96nds cand ai achizitionat pachetul trebuie sa te uiti ce contine, daca l-ai luat separat. Daca asa a venit din fabrica cam la fel.

Din pacate spatiul din memoria unitatilor vechi e destul de limitat undeva pe la 2GB pentru harti, pe cand toata Europa scoasa de HERE cu toate fisierele ce ii drept, nu numai hartile, ajunge pe la 6GB. Oricum ai vrea nu intra toate hartile in spatiul avut.

Acum pe unitatile noi s-au gandit in sfarsit si au ridicat spatiul pe la 4GB pentru harti.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar se bat câmpii cu grație, astea sunt acum(Înainte cele subliniate le primeai și pe EST) pachetele (harți, poi, speedcam și hnr) pe OFICIAL care sunt primite la achiziționarea mașinii cu hărți Europa. că pun unii  bălării gen clădiri 3D și altele apoi ajung la 5- 6 GB e irelevant.

Europa de VEST:

Includes: Andorra, Austria, Belgium, Denmark, France, French Guiana, Germany, Gibraltar, Greece, Guadeloupe, Ireland, Italy, Liechtenstein, Luxembourg, Malta, Martinique, Mayotte, Monaco, Morocco, Netherlands, Portugal, Réunion, Saint Pierre And Miquelon, San Marino, Spain, Switzerland, Tunisia, United Kingdom, Vatican City

Europa de EST:

Includes: Belarus, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Estonia, Greece, Hungary, Kosovo, Latvia, Lithuania, Montenegro, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, Ukraine.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa merg in vacanta in Germania anul viitor si sa merg cu masina, acum m-am razgandit si merg pe litoralul din Bulgaria. Asa isi vede si Duster-ul meu fratii.  :-D :D :-D :D :-D

Editat de Leutzul
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru acei "Toma necredinciosul" o dovada simpla a dimensiunii doar a hartilor pe "toata Europa" dupa standardul "original" doar FBL, POI, HNR si SPC.

 

Alte vorbe sunt de prisos.

   

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum @dorind are tot Duster ph3, asta rămâne în picioare:

La 30.01.2019 la 11:29, t0rquemada a spus:

Din 9.1.3 s-a eliminat afișarea Consum total de combustibil pentru că la Duster ph3 TdB nu dă informația asta nici pe CAN nici în meniul TdB(Tablou de Bord).

 

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...