Sari la conținut

Noua Dacia Duster facelift - comenzi, modalitati de plata, durata livrare


Postări Recomandate

Eu am vazut 2 bucati in WestGate (Bucuresti) de acum aproximativ doua saptamani - una Orange Atacama (identica cu cea din showroom-uri) si una gri (nu stiu ce nuanta).

(pentru cine nu stie, in WestGate Bucuresti este o parte din staff-ul grupului Renault-Nissan-Dacia. Acolo am vazut noul Koleos ininate de lansare, de exemplu. Sunt niste smecheri care au acces imediat la ultimele modele din grup)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 372
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na pana la urma pe miercuri dupamasa s-a reusit sa se rezolve toate hartiile si nr. provizorii. Iar azi dimineata m-am prezentat la dealer. Acum deja masinuta se odihneste in garaj, dupa 370 km parcur

Acum 10 zile am ridicat si eu masina, Duster 4x4 dci 110 Gris Comete Laureate cu optiunea scaune incalzite. Dupa 1000 de km, pot spune urmatoarele: - radio-ul masinii merge foarte bine, inclusiv hand

De luni 17-02-2014 inca un dusterist pe plaiurile mioritice,am amanat postare in ideea sa vin si cu ceva impresii.Circul foarte mult in oras si parca ma doare inima sa o chinui.M-am folosit tot de sce

Posted Images

  • 1 month later...

Salutare ,

Am platit integral masina pe la jumatatea lunii Ianuarie dar nu am inca un feedback de la Merdian Sud ...ma asteptam sa ajunga pana acum dar se pare ca este o necunoscuta data livrarii ... prin tara se intampla la fel ?

Mentionez ca este vorba de Duster 1.6 benzina ...

 

Multumesc ,

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai reusit sa faci comanda in ianuarie pentru un 1.6l? Pe site nu exista aceasta varianta. Vocea Clientului spune ca nu se primesc comenzi. Iar Meridian Sud nu accepta comenzi pentru 1.6. 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum au facut dar mi-au dat o nota de comanda ,am platit-o si mi-au dat factura la 2 sau 3 zile ... 

Problema este ca acum nu stie nimeni sa imi raspunda la intrebarea simpla "cand vine masina "?

Editat de Cristy
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca atunci cand se face comanda se da un termen: saptamana X. De regula se respecta. De multe ori vine mai repede iar in cazuri izolate se intarzie.

Mie mi-au spus ca inscrierile pentru motorul de 1.6 vor incepe la inceputul anului, fara sa precizeze o data anume. Nimeni nu stie (nu spune) nimic. Eu am presupus ca sunt probleme cu omologarea deoarece (din ce stiu) norma de poluare Euro 6 trebuie indeplinita conform unei alte metodologii de testare (se iau in calcul si noxele din traficul real).

Sau poate ca va aparea alt motor de 1.6 (cu turbina, tot de la Nissan). Dar aici e vorba si de alt pret.

Am intrebat si la Auto Marcu's dar fara rezultat.

Mi se pare putin dubios. Pentru mine motorul de 1.6 este prima optiune dar in conditiile astea prefer sa astept sau sa iau alta motorizare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...