Sari la conținut

Noua Dacia Duster facelift - comenzi, modalitati de plata, durata livrare


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 372
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Na pana la urma pe miercuri dupamasa s-a reusit sa se rezolve toate hartiile si nr. provizorii. Iar azi dimineata m-am prezentat la dealer. Acum deja masinuta se odihneste in garaj, dupa 370 km parcur

Acum 10 zile am ridicat si eu masina, Duster 4x4 dci 110 Gris Comete Laureate cu optiunea scaune incalzite. Dupa 1000 de km, pot spune urmatoarele: - radio-ul masinii merge foarte bine, inclusiv hand

De luni 17-02-2014 inca un dusterist pe plaiurile mioritice,am amanat postare in ideea sa vin si cu ceva impresii.Circul foarte mult in oras si parca ma doare inima sa o chinui.M-am folosit tot de sce

Posted Images

Tocmai ce am terminat de vorbit cu un dealer din Pitesti si acesta mi-a spus ca fix in acel moment a primit nota de retea ca noul duster nu va mai avea motorul de 1.6, acum vine intrebarea mea. Daca aceasta decizie e definitiva cu scoaterea 1.6 SCe credeti ca  il vor inlocui cu o alta motorizare?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca au scos motorizarea asta si pretul a crescut, de la 12.400 parca cat era inainte acum de la 14.450, imi cer scuze daca nu am nimerit preturile corect

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fapt a crescut pretul minim la care se poate cumpara un Duster. Dar, foarte important, vorbim de variante diferite.

Inainte, cel mai ieftin Duster, costa 10900 euro dar era vorba numai de marketing deoarece varianta respectiva nu o cumpara nimeni.

Nici varianta de baza initiala, de la lansare, de 12350, nu era altceva decat marketing deoarece nimeni sau aproape nimeni nu cumpara un Duster fara aer conditionat. Si uite asa trecem de 13.

Din ce se vede Dacia promoveaza variantele diesel probabil si pentru faptul ca intotdeauna in jur de 80 % din vanzarile Duster in Romania au fost cu motoare pe motorina.

Trendul catre motorizari pe benzina se manifesta in primul rand in tarile occidentale si in special la masini mici, mai putin la suv-uri. La noi nu am auzit nici macar discutii pe tema unei posibile interziceri (peste multi ani) a masinilor diesel in marile orase (ex. Bucuresti). Iar de la discutii la lege si mai ales la aplicarea ei este cale lunga.

In plus masinile diesel excluse din vestul Europei se vor regasi sub forma de second hand pe drumurile patriei noastre.

Eu din ce am vazut, pe termen lung, strategia Dacia a functionat ireprosabil de cand a intrat sub umbrela Renault. 

In concluzie am incredere in ce propune uzina chiar daca initial nu este intotdeauna pe gustul meu.

 

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...