Sari la conținut

dust3radmin

Noua Dacia Duster facelift - comenzi, modalitati de plata, durata livrare

Postări Recomandate

A mea, cand am luat-o in 2016, era echiparea de top (Connected by Orange) si costa 18.800 de EURO (pretul total, inainte de discount-uri si Rabal), cu toate optionalele mai putin piele. Pe configuratorul Dacia pentru noul Duster (vad ca nu-i spun Duster 2) o echipare similara (toate optionalele, fara piele) iese acum 19.800 de euro, dar optionalele alese includ camera multiview, avertizor pentru unghiul mort si card acces "maini libere".

Mi se pare rezonabila cresterea pretului cu cateva sute de euro la aceleasi dotari, ca ai totusi chestii in plus: interior mult mai OK (scaune profilate, MediaNav amplasat mai sus, ceasurile de bord mai moderne, computer de bord mai bun etc.), aer conditionat automat, antifonare mai buna. Intr-una din poze am observat chiar si un indicator pentru temperatura lichidului de racire a motorului :), deci au ajuns in secolul asta cu dotarile.

Per total, cred ca se justifica micile diferente de pret fata de Ph2, ca nu-i chiar aceeasi masina, au mai imbunatatit chestii la ea si modificarile astea costa.

Si mie mi-ar fi placut sa aiba 1.2 TCe 4x4 pe Prestige, dar probabil o vor introduce mai tarziu. Cel putin asa sper, ca poate peste 2 ani fac un upgrade si cel mai probabil voi merge pe benzina.

• Like 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacia usor, usor creste preturile si va ajunge in viitorul apropiat sa se compare la pret cu alte suvuri cu nume mai bine suspus (chiar daca este un veritabil suv si in offroad)

Editat de Shaq

Partajează acest post

Link spre post

Si la mine a fost ~18200.Daca pentru un model nou pretul ajunge la 19200 zic ca se justifica.Acum vorba colegului,ne vom uita si in alte curti sa vedem ce putem lua in acei bani.Desi nu cred..4x4,portbagaj marisor pentru genul asta de masina plus altele..

Partajează acest post

Link spre post

Poate si calitatea plasticelor o fi mai buna, asa ca sa se justifice si cresterile.

Partajează acest post

Link spre post

@MAK asta cu portbagajul e discutabila, tinand cont ca la 4x4 au micsorat capacitatea fata de Ph2 :( La mine are 408 de litri (parca) si la asta nou are 376 de litri, in aceeasi configuratie, cu roata de rezerva de dimensiuni normale (mai nou au si optiunea cu roata ingusta). Si din poze mi se pare mai mic, parca spatarul scaunelor din spate e mai apropiat de pasajul rotilor, la mine la Ph2 e un mic spatiu acolo (pe care nu-l prea pot folosi, dar totusi exista :) ). Din fisa tehnica pare ca au micsorat putin distanta disponibila intre pasajele rotilor (latimea portbagajului) fata de Ph2, deci si asta contribuie la volum mai mic.

Sper ca macar au mai marit putin habitaclulc si au facut un pic de loc in spate, ca eu sunt mai inalt si in spatele meu nu prea incape nimeni, ca trebuie sa-mi imping scaunul la maxim.

Partajează acest post

Link spre post

Nici la mine nu incape nimeni..La 1,94..un bebe sta lejer..Vin de pe o octavia 1 unde portbagajul avea peste 500L..Era bun sa fie tot cam asa ceva.. Nu le putem avea pe toate..

Partajează acest post

Link spre post

La O1 e de 490 l, tot asa am avut și eu, tot 1,94m dețin :)

Partajează acest post

Link spre post

Niciodata Octavia 1 si 2 nu a scazut sub 500 l.

Screenshot_20171128-192045.png

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga un comentariu

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.