Sari la conținut

zgomot/vibratii bord


Postări Recomandate

Nu mai bine faceti un topic separat pt intalnirea asta in sectiunea cu "Intalniri si evenimente"? Ca nu prea are treaba cu topicul curent "zgomot / vibratii bord". Si poate daca e topic separat mai vad si altii din zona si faceti o treaba buna.

Parerea mea.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 54
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut! Multi nervi mi-au facut si mie zgomotele din bord. Am identificat urmatoarele surse de "galagie": 1.difuzoare bord si gurile de ventilatie au fost rezolvate cu elastic pentru bani 😊 de cul

Salut, Aceeasi problema a aparut si la mine masina este 1,5 110cp o am de aproape doua luni iar zgomutul apare undeva in parte dreapta in bord la o turatzie de 1500-1800tur/min la o turatzie constan

Nu mai bine faceti un topic separat pt intalnirea asta in sectiunea cu "Intalniri si evenimente"? Ca nu prea are treaba cu topicul curent "zgomot / vibratii bord". Si poate daca e topic separat mai va

Am descoperit de unde vine greierasul..

Vibreaza schimbatorul de viteza la o anumita turatie..a mai patit cineva?? Stie cu se scoate husa de la schimbator cineva?? Multumesc

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Gata am aflat problema la greieras...cabul de la timonerie cik este un pic mai lung si atinge in caroserie....au dat cei de la service comanda de altul...si o sa mi_l schimbe zilele aste!!Cei de la.Euro-Motors Brasov sunt super profi..recomand

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...

Dupa ce cei de la.service au rezolvot pb cu timoneria in continuare imi zdrangane potita de la portbagaj cad iau un hop mai serios....ati rezolvat cumva pb asta??sau o sa ii dau atele jos si o sa ii bag un cauciuc sa fie fixa tot timpul...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 weeks later...

Am tot gandit problema cu polita ce sa fac sa nu mai zdrangane...pana la urma.am.pus o carpa intre poilta si haion...nu mai zdrangane dar arata ca pixu!! Alte idei?? Este singura pb care ma dispera la.masina asta!!:p 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ori o garnitura cu profil E, ca e cea mai discreta, gasesti prin magazinele brico, are banda adeziva pe spate...

Ori partea pufoasa de la banda velcro (arici), tot asa, gasesti si cu banda pe spate sau ii pui tu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...

Salut,

In afara de scartaitul pe care l-a descris cyprybrasov cu timoneria, eu mai am  vreo cateva:

1.  Bancheta spate troncane(ambele) desi o prind foarte strans pe cuiul respectiv din sasiu;

2. Fix deasupra capului soferului la gropi se aude un zgomot cand iau gropi(pare vreun cablaj, care atinge ceva ranforsare intre capitonaj si plafoniera);

3. Bineinteles ca ma deranjeaza si centurile care ating in plasticele de la montanti laterali;

Daca aveti ceva sugestii sunt binevenite.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...