Sari la conținut

zgomot/vibratii bord


Postări Recomandate

  • 6 years later...
  • Răspunsuri 54
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut! Multi nervi mi-au facut si mie zgomotele din bord. Am identificat urmatoarele surse de "galagie": 1.difuzoare bord si gurile de ventilatie au fost rezolvate cu elastic pentru bani 😊 de cul

Salut, Aceeasi problema a aparut si la mine masina este 1,5 110cp o am de aproape doua luni iar zgomutul apare undeva in parte dreapta in bord la o turatzie de 1500-1800tur/min la o turatzie constan

Nu mai bine faceti un topic separat pt intalnirea asta in sectiunea cu "Intalniri si evenimente"? Ca nu prea are treaba cu topicul curent "zgomot / vibratii bord". Si poate daca e topic separat mai va

De vreo 2 zile a aparut si la mine un greieras buclucas....am impresia ca este in spate la navigatie! Am scos totul din torpedou si tot se aude..este stanjenitor pentru  o masina de 350 de km :P o sa mai studiez problema....daca nu o rezolv o sa merg la.service sa vedem ce zic baietii!! :P ideii ??? A mai patit cineva ?? Multumesc anticipat

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu auzi cumva si sa-l fi localizat tu gresit,faimosul "scartait" ce se aude undeva in partea dreapta intre parbriz si bord...si la mine se aude de la primii 10 km!Am incercat sa remediez problema dar fara rezultat.

PS:Acum cu numerele astea romanesti,ma dispera zgomotul facut cand inchid haionul!
 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aaa bine si suportul care l_ am primit la numar este fenomenal :P zdrangane cand inchid haionul.de numa!!!! La reprezentanta nu ai fost cu greierasul??

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost zilele trecute cand am facut schimbul de ulei si filtre la servisul de pe calea Bucuresti (cei de la intrartea in Ghimbav par neseriosi si din cate am vazut,cam bate vantul prin hala aia a lor) si le-am reclamat jocul de la parasolar sofer...raspunsul a fost ca nu are nimic,joc normal!Deci ce rost mai avea sa reclam zgomotul dinre bord si parbriz din partea soferului (stg nu dreapta cum am scris mai sus).In rest au fost foarte OK oamenii,am fost foarte multumit de ei.
 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Per.general.sunt foarte multumit de masina.....asta este .....nu este premium...dau muzica mai tare si greierasii dispar!!! Poate ne vedem la o intalnire Renault ca cei de  la Dacia nu prea au astfel de activitati in Brasov!!!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...