Sari la conținut

zgomot/vibratii bord


Postări Recomandate

Singurele operatii tehnologice solicitate de fabrica la Duster sunt legate de pozitia unor "cabluri" - unu in compartimentul motor si unu sub bancheta, parca:) - sau astea erau acum vreo 2 luni.

O sa urmeze nenumarate!

on- mie imi vibreaza cochilia aia de sub volan.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 54
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Salut! Multi nervi mi-au facut si mie zgomotele din bord. Am identificat urmatoarele surse de "galagie": 1.difuzoare bord si gurile de ventilatie au fost rezolvate cu elastic pentru bani 😊 de cul

Salut, Aceeasi problema a aparut si la mine masina este 1,5 110cp o am de aproape doua luni iar zgomutul apare undeva in parte dreapta in bord la o turatzie de 1500-1800tur/min la o turatzie constan

Nu mai bine faceti un topic separat pt intalnirea asta in sectiunea cu "Intalniri si evenimente"? Ca nu prea are treaba cu topicul curent "zgomot / vibratii bord". Si poate daca e topic separat mai va

megavx, "asa face toate". Eu nu mai bag in seama zgomotul respectiv.

Squirrel, cum se traduce montarea inversa in urmari? Ce se poate intampla? Multam.

dalex, ceva concret sau doar banuieli?

 

A mea e azi in service pentru un comportament dubios. Mai multe detalii cand voi afla si eu ce dracu are.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva concret ce? Operatiunile alea erau sigur, iar modul de rezolvare a problemei de resetare a CB-ului e relativ simpla, dar migaloasa: dublarea masei pe caroserie, pe traversa din spatele bordului si pe mufa care intra in ceasuri (cea cu masa).

 

Ce comportament dubios are a ta?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la "nenumarate", intrebam daca ai ceva date concrete despre rechemari.

 

A mea a inceput acum vreo 2 saptamani sa vibreze in viraj si la accelerari, apoi au inceput niste pocnituri cu miscarea/vibrarea intregii masini, insa acest comportament nnu era permanent. Am fost in service prima data si nu s-a manifestat, ieri am fost a doua oara, s-a manifestat dar nu si-au dat seama de la ce e. In dimineata asta am dus din nou masina si au constatat ca de vina e planetara dreapta-fata. Are un joc mic la unul din capete si de aceea nu se manifesta tot timpul. Urmeaza sa fie schimbata pe garantie cand le-o veni piesa (cica 2-4 saptamani).

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Squirrel, cum se traduce montarea inversa in urmari? Ce se poate intampla? Multam.

Voltaj - Profa de germană… -> Urmăreşte postările lui Zahntechneger [#107] de aici. El zice de daună totală => schimbarea motorului. Iar motoarele par a veni pe filiera franceză! :P

 

În altă ordine de idei, acolo sunt prezentate şi OTS-urile din Germania.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu motoarele (K4M) vin parte din turcia si sunt asamblate aici, la noi, singurul loc unde se face dusterul. Motoarele de generatie veche nu se mai fabrica in Franta, deci ideea pe care o spune ala acolo e un pic eronata.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am 1.6 16v pe logan fb 26.10.2006 atunci ereau fabricate in spania acum nu stiu unde se mai fabrica.si am auzit de probleme la 1.5 dci 110cp la motor nu se mai acelera. in momentul cind apsa aceleratia murea motorul a sunat la service si ia zis sa nu mai umble la nimic .revin miine cu detali mai multe :P

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...