Sari la conținut

Postări Recomandate

Multam fain, am facut rost de numarul lui.

Intrebare de rookie/noob : daca cumpar de la el tot ce am nevoie ( btw are super preturi din ce vad) pot cere montarea lor in reprezentanta? Nu afecteaza garantia daca merg cu piesele mele si le cer sa le monteze contra cost?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Odată cu venirea toamnei am primit și am montat niște streșini pentru oglinzile laterale.

Par să-și facă treaba pentru ca dimineața găsesc oglinzile mult mai uscate. post-4105-1479021412237_thumb.jpgpost-4105-14790214341205_thumb.jpgpost-4105-14790214700416_thumb.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pai oglinda nu este cu incalzire ?

Partajează acest post

Link spre post

@Razvanc, din moment ce discutam de bandouri si alte accesorii de acest gen, categoric nu are cum sa afecteze garantia. Discutia ar sta altfel daca te-ai duce cu piese pentru revizie de la el (filtru/ulei/etc), cand se va trece in carnetul de garantie ca revizia a fost efectuata cu reperele clientului.

Partajează acest post

Link spre post

Salut ,

Ce parere aveti despre accesorile originale Dacia Duster ?

As vrea sa adaug in reprezentanta :

82 01 474 320 - Bullbar

80 87 257 25R -Protectii laterale pentru portiere

82 01 429 491- Bare laterale cromate

PS: imi cer scuze daca a mai fost postata intrebarea in trecut de catre alte persoane.

Multam

Iti pot raspunde eu destul de simplu si... bazat pe experientele personale sau ale altora, care sau "dotat" cu asa ceva.

Protectiile laterale sunt foarte utile, in special cele pentru aripi. Nu odata mi s-a intamplat ca, mergand prin padure sa calc pe o creanga care sa se ridice si sa loveasca in caroserie. Imi dau seama usor ca, daca n-aveam bandourile, se opreau direct in tabla si... lasau urme.

In materie de bullbar si/sau praguri laterale... bullbarul, scade unghiul de atac si garda si dai mult mai repede cu el in pamant/borduri/zapada. Pragurile laterale fac cam acelasi lucru si... suplimentar, la urcarea/coborarea din masina, o sa le stergeti cu hainele. Inaltimea masinii si pozitia lor o sa va "ajute" in acest aspect! Si... inca un lucru esential la aceste doua produse, adauga greutate pe masina ceea ce se se transforma in consum suplimentar de carburant

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta