Sari la conținut

Ce OPTIONALE merita achizitionate la Noul Duster - facelift


Postări Recomandate

Orice TdB de pe Duster Ph2, chiar și pe ăla chel (Acces)poate afișa temperatura exterioară, trebuie doar senzor în oglinda dreapta, cablaj și reconfigurat TdB via CLiP.

 

Temperatura exterioară pe Medianav sau Medianav Evo nu poate fi afișată fără multiplexor(face legătura în CAN și CAN multimedia), ori în România nu se montează.

 

Nu încurcați SL10 = seria limitată 10 ani, doar pentru Logan II vândut în România cu cele pentru Europa respectiv

 

SLC(Seria limitată Celebration) rebotezată funcție de țară Série limitée 10 ans, Laureate Prime, etc

 

 

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 68
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Iti dau eu cateva exemple... (ca am avut radioul de origine pe PH2 si m-am upgradat cu un MediaNav da' nu la banii de la producator... ) - Muzica de pe stick se aude in aceleasi difuzoare mult mai bi

1. Exista la sofer buton de blocare a geamurilor spate. 2. Nu stiu daca pe versiunile de baza exista, dar eu am deja cd-player cu bluetooth si integrarea telefonului, sa-l iei pentru medianav, depind

Si eu am aparatori de noroi de la 0 KM insa pragurile tot se murdaresc, manerele de la usi tot sunt murdare. Banuiesc ca intr-o proportie mai mica insa sunt. Luneta parca e o idee mai curata. Eu le-am

Posted Images

Ăsta era misterul?

Ideea e așa, sunt 2 versiuni mască ale TdB pentru Acces și restul. Acum restul poate avea 2 tipuri de display, deși electronica e 100% identică, tipul 1 din poza lui CristiZ fără CCSL(cruise control speed limit) - fără linia Cruise Limit Mem - montat pe primele Lodgy și Dokker și tipul 2 actual. Întretimp au mai făcut o schimbare la tipul 2 a mai apărut al2lea martor pentru Start&stop inactiv.

 

PS. Poza cu acces arată temperatura exterioară

simboluri display TdB

post-3685-0-02217500-1436477113_thumb.jpg

post-3685-0-01133700-1436941435_thumb.jpg

post-3685-0-36228100-1436941446_thumb.jpg

post-3685-0-99666500-1436941455_thumb.jpg

Editat de t0rquemada
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricate linii ar avea sau nu ar avea TdB-ul mie mi se pare o mare prostie sa nu poti avea simultan doua date importante, oricare ar fi acelea: Ceas si km total sau temperatura si km sau ce o fi. Daca sunt pe ceas si vreau sa vad km totali nu am (sau cel putin nu stiu eu sa am) optiunea sa dau inapoi afisajul asa incat trebuie sa defilez prin tot meniul sa ma intorc la ceas. Bordul (TdB-ul) asta de PH2 chiar daca pare mai modern este mai putin functional decat la vechiul logan.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...