Sari la conținut

REVIZII DUSTER DCI (preturi, probleme, diverse)


Postări Recomandate

Abea acum m-am uitat si pe foaia de la revizie, ramasesem socat de asigurarea casco :)

 

Pai...pretul de la revizie este ceva mai mare(decat la mine de exemplu) pentru ca ai luat tot de la ei si din cate m-am uitat repejor doar la ulei te-au umflat cu vreo 130 lei peste pretul la care puteai sa-l iei tu separat.

 

Eu postasem detaliile de la revizia mea pe topicul general de revizii dar o sa pun mai jos copy/paste doar ca idee:

 

"Am reusit sa fac si eu revizia la ~35700 km/a 3-a revizie(la diferenta de 17.700 km respectiv 10 luni de la ultima revizie).

Revizia am facut-o la Dacoserv Preciziei(sectorul 6) la mecanicul la care mi-am facut reviziile si la logan.

Consumabilele le-am luat separat mai putin filtrul de ulei cu care-a fost o mica incurcatura si-am fost nevoit sa-l iau din service pana la urma:

- 1 X 5L Elf Solaris DPS 5W30 185 lei

- 1 X filtru motorina euro 5 de origine(Delphi) 123 lei

- 1 X filtru ulei de origine 40 lei (luat din service)

- 1 X filtru aer Mahle 65 lei

- 1 X filtru polen Valeo 20 lei

Manopera revizie 120 lei

Total revizie: piese 433 + manopera 120 ==> 553 lei"

 

Dupa revizie am cumparat 1L antigel sa completez asa ca il voi adauga si pe asta la lista, a costat 25 lei ==> cost total 578 lei

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 188
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Azi am facut si eu revizia de 20k, la reprezentanta din Tg-Mures. Factura de 730 lei, toate operatiunile standard - voi atasa documentele cu preturi/detalii maine de la birou. Pentru comparatie am cer

Pana la urma... eu nu prea inteleg un lucru... De ce-i agitatia asa mare cu acest subiect? Eu observ ca ai o masina in garantie care mai are putin si face 80000km. Oricum, in situatia in care tu ai in

Azi am fost la a 2-a revizie (anuala, sau ceea de 40k km, dar de fapt n-am facut decat 36k), la LION Victoria, dealer Dacia-Renault din Targu Mures. Am numai vesti bune. Factura a fost mai mica decat

Posted Images

Io ma asteptam la comentari pe seama pretului reviziei. Undeva se vehiculau sume intre 5 si 700 lei sau era la benzinari?

 

Nu m-a ajuns chiar asa de mult ca la tine, dar ma abtin de la comentarii cand vad ca exista sume de 500 de lei la prima revizie, sume care imi par cam ireale. Din aceeasi cauza evit sa-mi postez si consumurile pe topicul dedicat unde exista benzinari care consuma mai putin decat dieselul meu.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce am calculat acum RCA pentru a mea si cel mai ieftin este 635 lei/an la Euroins urmat de 740 lei/an la Uniqa(exact aceleasi preturi si la emag si pe rca ieftin).

 

Masina a avut vre-un accident? E foarte scump, am bagat si eu datele de curiozitate pe emag si imi ies mai ieftine decat acum 2 saptamani. La Euroins e 486,29, iar cel mai ieftin e la ASTRA si Uniqua cu 466. Acum 2 saptamani cele mai ieftine erau Euroins-ul si CityInsurance.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina a avut vre-un accident? E foarte scump, am bagat si eu datele de curiozitate pe emag si imi ies mai ieftine decat acum 2 saptamani. La Euroins e 486,29, iar cel mai ieftin e la ASTRA si Uniqua cu 466. Acum 2 saptamani cele mai ieftine erau Euroins-ul si CityInsurance.

 

Fara accident dar pentru pretul mare suspectez:

- clasa bonus-malus B0 tinand cont ca am luat-o recent si m-au luat de la zero

- Varsta (inca) sub 30 ani

- Bucuresti

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 3 months later...

Am facut si eu a doua revizie la 30.000 de km. Revizia am facut-o la reprezentanta cu consumabilele mele. Toate filtrele Mann ( mai putin cel de motorina care este marca Mecafiltre - am fost presat de timp si nu am mai asteptat sa vina si ala pe Mann sau Mahle)si uleiul Elf Solaris DPF m-au costat 360 Ron iar la reprezentanta Dacia am platit doar manopera 180 RON. Cost total 540 RON. Pana la anul stau linistit :). Mi-a zis mecanicul ca la urmatoarea revizie sa iau in calcul si placutele de frana

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara accident dar pentru pretul mare suspectez:

- clasa bonus-malus B0 tinand cont ca am luat-o recent si m-au luat de la zero

- Varsta (inca) sub 30 ani

- Bucuresti

Daca ai vechimea permisului mai mica de 10 ani sau vreo dauna ceva de obicei atunci e mai scump RCA-ul

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...