Sari la conținut

pedrovl

REVIZII DUSTER DCI (preturi, probleme, diverse)

Postări Recomandate

va salut

am luat masina acum 2 sapt un DUSTER 1.5 DCI 110 CP 4wd iar in cartea de service am vazut intervalul de revizii la 20.000 km .

nu vi se pare cam mult ?

la cat recomandati sa il fac ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va salut

am luat masina acum 2 sapt un DUSTER 1.5 DCI 110 CP 4wd iar in cartea de service am vazut intervalul de revizii la 20.000 km .

nu vi se pare cam mult ?

la cat recomandati sa il fac ?

Da este normal. Renault a publicat pentru retea ca toate auto fabricatie 2011 au interv de rev la 20 miare si toate motorizarile fabr incepand cu 2011 sunt cu norma E5 ( lege UE). :D

Partajează acest post

Link spre post
Salutare la toti dusteristii. ca sa stiti la ce sa va asteptati luati de cititi cum stau lucrurile la mine dupa 2 revizii:

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

operatii - schimb ulei, schimb filtru de ulei, schimb filtru polen, test calculator

tip ulei - solaris 5w30 dpf - 5 litri

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

operatii - schimb ulei, filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, filtru polen

polishat 2 zgarieturi, test calculator, echilibrat toate rotile

tip ulei - solaris 5 w30 dpf - 5 litri

manopera 150 lei

Concluzie: - pret mediu = 500 lei/revizie. probabil cel mai ieftin suv la intretinere

As fi si eu curios sa spui si unde ai facut prima si-a-doua revizie caci eu numai pe prima am platit 600 ron iar la 30000 un prieten care a facut-o a platit 1270 ron (cred ca tie au reusit sa uite sa-ti schimbe si uleiul din grup)

Partajează acest post

Link spre post
Salutare la toti dusteristii. ca sa stiti la ce sa va asteptati luati de cititi cum stau lucrurile la mine dupa 2 revizii:

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

operatii - schimb ulei, schimb filtru de ulei, schimb filtru polen, test calculator

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

manopera 150 lei

Concluzie: - pret mediu = 500 lei/revizie. probabil cel mai ieftin suv la intretinere

As fi si eu curios sa spui si unde ai facut prima si-a-doua revizie caci eu numai pe prima am platit 600 ron iar la 30000 un prieten care a facut-o a platit 1270 ron (cred ca tie au reusit sa uite sa-ti schimbe si uleiul din grup)

Petrovl mi se pare ca este din RM Valcea deeeci este posibil sa fi facut reviziea la Flamicom, US-ul pe care-l vedeti pe dreapta cand va duceti spre V Oltului.PS uleiul din grup nu este asa scump.Asa ca altceva face diferenta. Si eu am platit la prima revizie ~420 Ron. ;)

Partajează acest post

Link spre post

Prima revizie la 15000:

pret - 300 lei

manopera 15 lei

A doua revizie la 30000:

pret 690 lei

manopera 150 lei

Petrovl mi se pare ca este din RM Valcea deeeci este posibil sa fi facut reviziea la Flamicom, US-ul pe care-l vedeti pe dreapta cand va duceti spre V Oltului.PS uleiul din grup nu este asa scump.Asa ca altceva face diferenta. Si eu am platit la prima revizie ~420 Ron. ;)

de-acum vin la Pitesti sa-mi fac reviziile... :lol: asa ca.... asteapta sa-ti cer o pila... :lol:

Partajează acest post

Link spre post

S-a marcat dar... fara pile ci normal ca intr-o Romanaie pe care dorim s-o aducem la normalitate. ;)

Partajează acest post

Link spre post
Autentifică-te pentru a urmări asta