Sari la conținut

Interfaţă de monitorizare/diagnoză pe Duster - OBD II


Interfeţe OBDII utilizate  

54 membri au votat

  1. 1. Ce interfaţă aţi folosit pentru monitorizare/diagnoză?



Postări Recomandate

Bună ziua. Am un Vgate icar2 wifi cand l-am conectat pentru prima dată la wifi sa conectat cu semnul excalamari si am intrat in url_ul lui si m-am conectat cu ip 192.168.0.10 dupa care am scris (admin cu parolă identică) a disparut pur si simplu de la wireless nu l-am mai putut găsi ca device ,stie careva cum l-aș putea detecta din nou ,v-ați mai confruntat cu problema asta 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 74
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Acestia sunt senzorii activi pe care ii vede aplicatia:

Cauți sondă CAN (RTL2002) pentru Dacia/Renault

Eu asta am comandat si astept sa vina:   http://www.ebay.com/itm/141150561195?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649   Tare curios sunt de ce poate sa faca.

Posted Images

Pe alt dispozitiv vezi reteaua WiFI? Pe telefonul mobil de exemplu?


Ce sistem de operare folosesti?  In Windows 10, dai click pe reteaua din dreapta jos -> network & internet settings -> Wifi (din stanga) -> manage known networks -> stergi reteaua respectiva. Ar trebui sa iti apara din nou dupa ce o stergi de acolo.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 2 months later...
La 14.04.2018 la 21:47, ecata a spus:

Pana la urma, care soluția hardware + software cea mai apropiata de cea oficială, sau măcar cea care satisface cele mai multe cerințe?

Salut
Luați o interfață Elm și Pyren sauPyclip. Aceasta funcționează cu Windows x86, Mac, Linux sau Android.

Puteți extrage instrucțiuni de diagnostic din Dialogys și Clip, pentru ph1, ph2 și noul Duster. Pe internet veți găsi diagrama de cablare pentru ph1 și ph2.

 

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...