Sari la conținut

Postări Recomandate

am vazut clipul acesta, nu-l stiam. este interesant modelul de troliu folosit, locul de depozitare si mai ales sistemul de prindere!! si sigur iese mai ieftin ca montarea unui troliu in bot. in plus il poti folosi fata/spate, ceea ce reprezinta un mare avantaj. nu stiam ca se pot pune trolii si pe sistemul de inel de tractare. totusi, pentru ca fostul meu duster a suferit un accident si am avut ocazia sa vad inelul, eu recomand ranforsarea acelui inel daca se alege solutia aceasta pentru utilizarea troliului.

 

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 5 months later...
  • Răspunsuri 65
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Eu ma declar pe deplin multumit de varianta aleasa de mine.   Asa arata masina pe asfalt:   si asa arata la 1m de asfalt   Transformarea dureaza 40 de sec (cronometrat!). Suportul de troli

Si daca tot veni vorba, am avut ocazia sa-l folosesc chiar in acest weekend.  

Astazi am facut prima troliere pe bune! Mare noroc ca in ciuda bagajelor multe nu l-am scos din masina, desi nu aveam planuri premeditate pentru offroad, acest weekend era dedicat drumetiilor. Si ui

Posted Images

Daca ajungi sa-l probezi ai sa vezi!

Noi (@dusty2010, @melcu si eu) l-am probat si tine!

Este adevarat ca nu l-am probat caci, cu cauciucurile InsaTurbo MT n-am ramas niciodata inpotmolit in noroaiele din Delta. Am sa-l probez totusi, asa, "la rece", sa vad pe ce ma pot baza.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 7 months later...

Astazi am facut prima troliere pe bune! :)

Mare noroc ca in ciuda bagajelor multe nu l-am scos din masina, desi nu aveam planuri premeditate pentru offroad, acest weekend era dedicat drumetiilor. Si uite ca se intampla atunci cand nu te astepti deloc! Arm ramas impotmolit rau de tot la o intoarcere pe malul unui parau pe care-l treci fara sa te uzi la picioare... Botul culcat pe scut, iar rotile sapau tot mai adanc in noroi la fiecare incercare de iesire. Dupa trei incercari toata masina statea pe burta...

 

Asa ca seara m-am felicitat cu o bere rece pentru echiparea masinii cu troliu si ii multumesc baietilor a caror reclama port pe masina pentru realizarea conceptului de troliu multimount. Nu-l mai scot din portbagaj niciodata! Mare pacat ca era stres mare si nu era timp sa-l pun pe cineva sa filmeze cu telefonul meu... Un baiat elvetian m-a filmat, dar nu-l cunosc si n-am cum sa-i cer filmuletul.

S-a intamplat la Rimetea (unde se pare ca m-am abonat pentru o perioda :) la drumetii si la iesirii offroad) pe drumul forestier de legatura intre Coltesti si Vidolm, sub varful Ardascheia.

Editat de timekruzer
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 4 months later...

acum ceva vreme am achizitionat un troliu portabil. Este vorba de cel care poate trage 2250kg.

Astazi am avut ocazia sa-l probez si ma declar multumit. Nu poate trage singur masina blocata in noroi (fara scripete) dar ajutat de motor este suficient cat sa te scoata din situatii dificile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...