Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut!

Pasiunea pentru Duster uneste si aduna oameni. Am fost contactat in urma cu ceva timp de un alt user al -ului, Cristian Dorobantu, care mi-a propus sa ne intalnim pentru a discuta despre Duster.

De atunci am mai reusit sa atragem doar un singur posesor de Duster, pe Dacian Nisipeanu(Bogdan). Impreuna am facut doua iesiri, rezultatele fiind cresterea pasiunii pentru aceasta masina, oarecum exclusivista.

Suntem novici, Cristi ne mai arata una alta....

Asa ca pe aceasta cale, declar topicul pentru Tg Mures-Mures, deschis si va asteptam pe toti posesorii de Dustere din Mures, la sfarsitul saptamanii, la discutii libere. Locul de intalnire este MBO CITY, dar se poate schimba.

Nu o sa cerem sa isi bage nimeni masina prin noroaie, poate sa vina sa se uite si sa se distreze.

Vrem sa facem ceva frumos, ceva ce are legatura cu orasul Tg Mures sau cu zona Mures-ului.

Puteti lua legatura cu noi, aici pe sau pe facebook.

Eu sunt Deva Dan-Cristian(adailton).

Am un Duster albastru, care are o inscriptie "Hai Fetito" pe aripa din dreapta si un avion de vanatoare.

Va asteptam cu drag!

Ma bucur si eu foarte mult sa vad ce scrie Dan mai sus. Sunt inca sub influenta atmosferei de la ultima iesire impreuna. Am constatat ca pe langa faptul ca impartasim pasiunea pentru Duster mi-am facut prieteni noi foarte trendy. Deja punem in discutie noi iesiri cu familiile sau doar intre noi dar si alte schimburi. Sunt incantat sa va ca Dusterul mai are ica o calitate: sa creeze prietenii frumoase.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 466
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Duster diesel 4x4 - 15000 eur Sufa rezistenta - 20 eur Mirosul de cauciuc ars de dimineata dupa ce ai scos o masina din sant - de nepretuit!   S-a intamplat pe serpentina spre Predeal ieri dimine

Salutare,   Baieti, cred ca una dintre cele mai frumoase poze de grup.....ce mai o intalnire superba, camarazi adevarati, atmosfera placuta. De la stanga la dreapta, au evoluat titulari in echipa d

In sfarsit am reusit sa evadez cateva ore de pe asfalt sa-mi incerc noile upgrade-uri, pe teren. Diferenta de +6 cm la garda merita toti banii si toata osteneala cu modificarile. Masina trece fara emo

Posted Images

Trasee frumoase si aproape de oras. Acum aprox 6 luni am fost nevoit sa le "vizitez" cu masina de serviciu, un MCV. Nu zic ca nu s-a descurcat (putin fortat ce-i drept), dar de cand mi-am luat Dusterul mi-am propus sa ma trec pe acolo. Problema a fost cu nu am avut inca timp + nu mi-a venit sa murdaresc masinuta :)))

 

Sper sa ma pot alatura duminica asta.

 

Ca si intrebare pentru ce-i obisnuiti cu off-roadul. Cat de rezistente sunt aceste masinute. Adica da, bun, iesim pe teren, dar ulterior cam ce probleme apar ? Nu stiu, nu ma pricep, telescoape, directie, ceva...... Se defecteaza usor ? La mine deocamdata bate ceva destul de tare in gropi si pana nu vad despre ce-i vorba, parca nu as vrea sa fortez in teren.....

 

Daca ne vedem in trafic, al meu este deocamdata cu numere rosii de Bucuresti.

 

Tinem legatura. Nu ai cont de facebook?

post-484-0-79840400-1365508650_thumb.jpg

post-484-0-43711500-1365508658_thumb.jpg

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, si eu ma gandeam la o iesire comuna spre Cluj. Eu as propune Cheile Turzii cu vizita la salina Turda. Am mai fost acolo si e superb. Intre Cluj si Mures sunt multe de vazut. Cand faci iesiri da-ne si noua un semn!

Suna bine iesirea inspre Cluj. Si eu am fost la Salina(si inainte si dupa renovare) de multe ori si este foarte frumos. In chei este un peisaj foarte frumos, iar pe dealul vis-a-vis de Chei se poate urca cu Dusterele(pentru un peisaj mai frumos evident)...

 

La Targu Mures am fost doar odata pana acuma, deci sunt curios si descapoar zona cu ajutorul celor care sunt de acolo. Am sa incerc sa mai gasesc doritori din Cluj de aceasta "expeditie", si ma gandesc ca eventual putem veni noi dimineata in Tg Mures, ne intalnim cu voi, ne aratati zona, o putem lua spre Turda(salina&chei), apoi sa venim si spre Cluj(daca vreti)...mai gasim si pe aici un locusor, doua, trei de escaladat cu Dusterele:)...eu pe langa Cluj stiu cateva locuri de "distractie"...

1.Feleac...nu e nu stiu ce off road, dar se vede frumos Clujul de acolo

2. Dealul din spate de la Polus....acolo ma "dau" de obicei...

3. Padurea Hoia...odata am fost dar e frumos peisajul.

 

Singura problema la ultimele 2 puncte ar cam trebui sa fie vreme mai buna ca de nu e cam mult noroi si cel putin eu nu am MT-uri sau AT-uri(momentan) :)) Poate mai stiu si altii din Cluj locuri de iesit.

 

Nu stiu daca ne ajunge toata ziua pentru asa plimbare dar putem gasi ceva program in care sa ne incadram in timp. Sau am putea face o iesire in 2 zile.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suna bine iesirea inspre Cluj. Si eu am fost la Salina(si inainte si dupa renovare) de multe ori si este foarte frumos. In chei este un peisaj foarte frumos, iar pe dealul vis-a-vis de Chei se poate urca cu Dusterele(pentru un peisaj mai frumos evident)...

 

La Targu Mures am fost doar odata pana acuma, deci sunt curios si descapoar zona cu ajutorul celor care sunt de acolo. Am sa incerc sa mai gasesc doritori din Cluj de aceasta "expeditie", si ma gandesc ca eventual putem veni noi dimineata in Tg Mures, ne intalnim cu voi, ne aratati zona, o putem lua spre Turda(salina&chei), apoi sa venim si spre Cluj(daca vreti)...mai gasim si pe aici un locusor, doua, trei de escaladat cu Dusterele:)...eu pe langa Cluj stiu cateva locuri de "distractie"...

1.Feleac...nu e nu stiu ce off road, dar se vede frumos Clujul de acolo

2. Dealul din spate de la Polus....acolo ma "dau" de obicei...

3. Padurea Hoia...odata am fost dar e frumos peisajul.

 

Singura problema la ultimele 2 puncte ar cam trebui sa fie vreme mai buna ca de nu e cam mult noroi si cel putin eu nu am MT-uri sau AT-uri(momentan) :)) Poate mai stiu si altii din Cluj locuri de iesit.

 

Nu stiu daca ne ajunge toata ziua pentru asa plimbare dar putem gasi ceva program in care sa ne incadram in timp. Sau am putea face o iesire in 2 zile.

Salut!,

Cel mai bine ar fi sa facem doua "expeditii", una aici la Tg Mures, dupa care una la Cluj-Napoca sau invers. Nu cred, ca le putem pune pe ambele, in acelasi sfarsit de saptamana. Nu e neaparat sa ne urcam pe ceva "strong", conteaza si...panorama.

Mie imi place ideea cu Cheile Turzii....sa vorbim si cu restul.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut!,

Cel mai bine ar fi sa facem doua "expeditii", una aici la Tg Mures, dupa care una la Cluj-Napoca sau invers. Nu cred, ca le putem pune pe ambele, in acelasi sfarsit de saptamana. Nu e neaparat sa ne urcam pe ceva "strong", conteaza si...panorama.

Mie imi place ideea cu Cheile Turzii....sa vorbim si cu restul.

Nu e deloc strong pe unde vreau eu sa va duc pe langa Cluj. E de distractie...si priveliste. Doar ideal ar fi sa nu fie foarte ud ca e mai greu cu urcatul pe noroi daca nu ai cauciucuri calumea:) pe uscat e foarte frumos. Si de sus se vede frumos tot clujul.

 

Vedem ce zic si ceilalti si gasim noi o solutie:)

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinem legatura. Nu ai cont de facebook?

 

Nu prea folosesc facebook. Pe messenger id-ul este szabi802002. Azi l-am vazut pe unul dintre cei trei muschetari, 09-GDC, Cristian, nu ?

 

M-am bagat repede in spatele lui, am facut cu farurile, dar nu cred ca m-a vazut. Din cate mi-am data seama iesea pe off dinstre Livezeni:)))

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea folosesc facebook. Pe messenger id-ul este szabi802002. Azi l-am vazut pe unul dintre cei trei muschetari, 09-GDC, Cristian, nu ?

 

M-am bagat repede in spatele lui, am facut cu farurile, dar nu cred ca m-a vazut. Din cate mi-am data seama iesea pe off dinstre Livezeni:)))

Da...

Cristi era...el e cel care ne-a adunat pe noi trei, deocamdata...

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...