Sari la conținut

Duster 4x4 1.5dCi 110CP - ALB


Postări Recomandate

Din ce citesc eu, apashi nu schimbase distributia, avea mai putin de 77.000km cand s-a rupt (din moment ce in postul in care anunta schimbarea motorului spune si 77.560KM. Banuiesc ca operatiunea s-a incadrat cumva in garantia de 80.000km a distributiei, desi masina iesise de 3 luni din garantie (apropo de onorarea obigatiilor contractuale ale Dacia, atunci cand si utilizatorul final isi onoreaza obligatiile sale si respecta conditiile din contract).

  • Like 2
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Răspunsuri 401
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Am montat si scut metalic zdravan:

Ai dreptate, n-am putut sa le pun de pe telefon, asa ca iata-le acum:

Intre timp, am schimbat masina. Pe cea veche am reusit sa o invat sa numere: Iar cea noua se prezinta dupa cum urmeaza:    

Posted Images

Da, cam asa a fost!

 

Cureaua s-a rupt la 77.500, adica in limita de 80.000 care e prevazuta in cartea de service pentru inlocuire curea de distributie.

Masina arata impecabil si nu au gasit chestii de care se lege dpdv utilizare.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca masina nu ar fi fost in leasing si ar fi iesit din garantie, oare ar mai fi fost motorul schimbat?

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dupa ploaia de aseara, azi de dimineata am avut o surpriza neplacuta: am gasit apa in compartimentul de sub frana de mana! :(

 

Nu era nimic ud imprejur, doar apa in acel locas!

 

De unde sa fie problema si care ar fi rezolvarea? :(

post-2137-0-81506200-1471494274_thumb.jpeg

Editat de apashi
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
  • Mak locked this topic
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...