Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 896
  • Creat pe
  • Ultimul Răspuns

Top participanti la discutie

Top participanti la discutie

Postari populare

Dusterawd tu citesti una si intelegi ce vrei. Cred ca moderatorii si adminul site-ului au fost mai mult decat indulgenti cu toate persoanele care au aprins spiritele in ultima vreme. Eu ti-as fi dat b

@dust3radmin, daca imi permiti o observatie... eu nu contest masurile luate la off-topic si ironii, insa observ ca e nevoie de ceva mai multa diplomatie, mai ales cu "mustrarile in fata careului".  

Sarbatori fericite tuturor !   Pun si aici felicitarea noastra, desi din pacate Duster-ul n-a incaput...   Sent from my SM-T580 using Tapatalk    

Posted Images

In cea mai mare parte a timpului destinatia acestei masini este una de strada. Ca e capabila si off-road e altceva. Cate iesiri offroad se fac , comparativ cu mersul pe strada ?

Un consum de 8l/100 km la 135-140 km/h nu e de neglijat. Masina e ok pana la 100 km/h de acolo discutiile nu prea isi mai au rost comparativ cu alte marci. De fapt nimeni nu spune ca e o masina rea dar are si destule neajunsuri. Si da Qashqai e mult mai ok pt ce vreau eu de la acest gen de masina.

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e ...asa un fel de dat cu capul in perete?

Da, al vecinului intotdeuna a fost mai bun!

Nu uita ca majoritatea, cred, dintre noi ne-am orientat spre Duster si din cauza bugetului..

 

La caroserie de SUV consumul este acceptabil spre foarte bun. Totul are costul lui.

Pentru neajunsuri consulta [/u] /5-qashqai/"]http://www.nissanforum.ro/index.php?/forum /5-qashqai/

Daca ai dat de un model de autovehicol fara neajunsuri te rog sa ne anunti si pe noi.

Nu vreau sa fie un repros si te rog sa nu o consideri dar, eu asa cred, ca in acest forum discutam despre Duster bune si rele cum sa o bibilim cum sa ne tina mai mult cum sa ne folosim mai bine de el. Comparatia cu alte modele pare hilara, hai sa o comparam cu Land Rover ca pentru mine aia e mult mai OK...dar nu am si nu voi avea niciodata bani sa cumpar una sau daca as avea as cumpara 3 Dustere mai bine....hi hi hi...parerea mea.

Accept pareri contra!

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In cea mai mare parte a timpului destinatia acestei masini este una de strada. Ca e capabila si off-road e altceva. Cate iesiri offroad se fac , comparativ cu mersul pe strada ?

Un consum de 8l/100 km la 135-140 km/h nu e de neglijat. Masina e ok pana la 100 km/h de acolo discutiile nu prea isi mai au rost comparativ cu alte marci. De fapt nimeni nu spune ca e o masina rea dar are si destule neajunsuri. Si da Qashqai e mult mai ok pt ce vreau eu de la acest gen de masina.

Iti doresc succes in trecerea catre Qashqai... si dupa ce faci acest pas sa vii sa ne spui si noua cat consuma Qashqai-ul la viteza de 135-140 km/h

  • Like 1
Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Gicule, ca intelegem toti ce spui tu...nu vreau sa te vad suparat. Dacia nu este nici pe departe masina perfecta. Cu toate astea comparam niste masini care nu prea trebuie comparate. Dacia ocupa o nisa. Si asta inseamna ca va fi greu, ca alte marci sa fie acolo. Si Nissanul imprumuta de la Duster, si invers. Cu toate astea, Dusterul este si va ramane o masina de succes tocmai din cauza ocuparii acestei nise. Si mai e si bunicica...si fiabila...si mare...etc. Plus ca mie mi se pare Qashqai-ul cam uratel :devil: , zau!

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este închis. Vă rugăm să deschideți un topic nou dacă doriți să postați pe forum.
  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.



×
×
  • Creează nouă...