Sari la conținut

luciango

Fluierat diferential fata/cutie

Postări Recomandate

Salut,

DA!

Atenție mare la achiziționarea unui auto SH !

Mai ales dacă este  4x4 !

Aici riscurile de a fi fost lovită sunt mai mari pentru că omul își cumpără 4x4 și dă- i frate pe coclauri!

Uită că trebuie să fie îndeplinite și alte condiții pentru offroad:

- șoferul să știe cu ce se mănâncă offroad ul;

- să nu uite că mașina are limitele ei! ( nu este tanc ...)

Atenție și la cine o duceți să facă constatarea/ verificarea înainte de cumpărare!

Presupun că dacă o duceam în reprezentanță, cei de acolo erau mult mai atenți având responsabilitatea a ceea ce constatau/ declarau ( îți dau hârtie la mână că mașina are următoarele probleme ... ; zic eu că automat trebuia să apară și că a fost lovită );

Stimă!

Editat de quarelin

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu te bazezi ca daca o duci la reprezentanta faci mare branza. Aia defapt "reprezentanta" e un service in colaborare si atat. Si nu cred ca sta nimeni sa ii faca mai mult decat o analiza vizuala si o diagnoza care nu ies prea multe la ea. 

Ce ai avut tu nu ti-o vedea nimeni.

Si chiar si daca ar avea probleme, crezi ca toti ti-ar spune? Ar risca ei sa piarda un posibil client? TU daca cumperi masina vei veni la ei sa o repari asa se gandesc ei. Daca masina e naspa tu nu o cumperi si iti iei altceva si ei te pierd ca "potential client"

Editat de kreeper

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Probabil ai dreptate!

Dar eu, ca tot omul cinstit, am mers pe ideea că dacă tot îți plătesc să- mi faci o constatare ...

Fă- o nene cu simț de răspundere!

Adică, ai în reprezentanță un tinichigiu măcar, care poate să- mi zică, la solicitarea mea ( serviciu plătit, firește ) dacă mașina a fost lovită ...

Nu durează mult să descoperi această problemă, dacă ai interes să o faci ...:-D ...

Dar asta este ...

Măcar am mulțumirea că postând aici problema de care m- am lovit, va fi un semnal, o atenționare pentru cei ce vor să cumpere un auto SH ...

Stimă!

Partajează acest post

Link spre post

Alătură-te conversației

Poți începe deja să scrii comentariul și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, te rog, autentifică-te.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

Încărcare

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

• Creează nouă...